edukacja
Edukacja

Jak założyć szkołę językową po studiach lingwistycznych?

Jeszcze do niedawna, studia lingwistyczne były jednymi z najbardziej prestiżowych. Nie dość, że niezwykle ciężko było się na nie dostać, to ich ukończenie także było nie lada wyczynem. Absolwentom trud się jednak opłacał. Czekała na nich dobrze płatna praca i możliwość dalszego rozwoju.

A jak jest dzisiaj? Podobnie, chociaż z pracą po studiach jest nieco bardziej krucho. Absolwenci mogą pracować w szkołach językowych, udzielać prywatnych korepetycji czy postarać się o etat jako tłumacz. Ci, którzy mają inny plan na życie i swoją edukację chcą spożytkować jeszcze bardziej efektywnie, najczęściej zakładają własne szkoły językowe. Przypomnimy, że tylko 1 na 3 nowo otwarte szkoły ma szanse przetrwać na rynku. Nie chodzi tu o niskie zapotrzebowanie, bo nadal nie brakuje osób, które chcą nauczyć się komunikacji w języku obcym. To przede wszystkim wina braku dobrego pomysłu. Ludzie chcą teraz uczyć się szybko i trwale, w komfortowych dla siebie warunkach. Zgodnie z zasadą ?Klient nasz Pan?, należy im to ułatwić.

Szkoła, która oferuje przestarzałe już metody nauczania czy znajduje się w kiepskiej lokalizacji, raczej nie przetrwa długo. Potencjalnych kursantów nie przekona nawet kolorowa reklama ani wykształcenie lektorów. Właśnie dlatego, w pierwszej kolejności trzeba stworzyć plan działania i zdecydować się na zaoferowanie innowacyjnej idei, która przekona przyszłych klientów.

Pocieszający jest fakt, iż chociaż szkoła językowa ściśle wiąże się z edukacją, to do jej otwarcia nie potrzeba żadnych zezwoleń czy uprawnień. Spokojnie może ją założyć absolwent lingwistyki, otwierając tradycyjną działalność gospodarczą.

Ale to nie wszystko, bo jeszcze przed udaniem się do urzędu, należy sprawdzić i załatwić kilka ważnych spraw. Wspomnieliśmy na przykład o lokalizacji. Placówka musi mieścić się w miejscu często uczęszczanym. Świetny rozwiązaniem są obiekty zlokalizowane na miejskich osiedlach, przy ruchliwej ulicy czy zaraz przy placówce szkolnej. Kolejny aspekt to sam obiekt. Musi posiadać przestronne sale i profesjonalne wyposażenie. Całość ma wpływać na najwyższy komfort zdobywania wiedzy.

Następny priorytet to zatrudniona w placówce kadra. Musi wykazywać najlepsze kwalifikacje. Ukończone studia, ogromne doświadczenie i dodatkowe wykształcenie pedagogiczne jest wskazane. Co jeszcze powinien zrobić właściciel szkoły językowej? Na pewno zgłosić placówkę do ewidencji Ministerstwa Nauki. Nie jest to obowiązek, ale z całą pewnością wpłynie pozytywnie na renomę całego obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *