laryngolog dublin
Ciekawostki

Co warto wiedzieć zabiegach laryngologicznych

Laryngolog to lekarz, który niekoniecznie kojarzy się z operacjami i innymi inwazyjnymi zabiegami. Zdarza się jednak, że tego typu działania stają się konieczne. Ma to miejsce szczególnie w przypadku często nawracających schorzeń, których objawy utrudniają codzienne życie.

Wśród najczęstszych zabiegów laryngologicznych wskazuje się między innymi na:

  • tonsillektomię (usunięcie migdałków podniebiennych) – jeden z najpopularniejszych, wykonywany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych,
  • septoplastykę (korekta przegrody nosowej) – niepoprawne ułożenie tej części nosa mieć wyjątkowo negatywne skutki, powoduje bowiem między innymi nawracające zapalenie górnych dróg oddechowych,
  • operacje zatoki szczękowej,
  • usuwanie ślinianek,
  • usuwanie polipów.

Za popularną uznaje się również endoskopową metodę leczenia zapalenia zatok (choroba ta objawia się między innymi uczuciem nieustannie zapchanego nosa, a także katarem i częściową utratą węchu). Operacyjna metoda FESS pozwala bowiem na całkowite usunięcie błony, w której występują niepożądane stany zapalne.

Warto pamiętać, że wcześniejszy wybór odpowiedniej placówki zagwarantuje nie tylko bezpieczny, ale i spokojny przebieg zabiegu. Istotna jest także osoba samego lekarza – odpowiednie efekty zapewnić może bowiem jedynie wykwalifikowany laryngolog. Dublin, a także inne miasta nie narzekają – na szczęście – na niedobór specjalistów przeprowadzających najróżniejsze zabiegi laryngologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *