sprzątanie po zgonach warszawa
Dom i ogród

Czy samemu można sprzątać po zmarłym?

Śmierć bliskiej osoby to bardzo przykry incydent, który niestety dotyczy każdego człowieka. W tej smutnej chwili oprócz kwestii pogrzebowych zdarzają się także sytuacje,  gdy ciało zmarłego zostaje odnalezione dopiero po pewnym czasie i jest w zaawansowanym stadium rozkładu. Wydziela ono wtedy specyficzny odrażający zapach oraz substancje, które stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Jak zwalczyć trupi jad oraz jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem?

Cały proces sprzątania po zwłokach jest bardzo skomplikowany i praktycznie niemożliwy do wykonania na własną rękę. Podstawowe środki czystości, którymi dysponujemy, nie nadają się do zwalczenia trucizny. Zwykle musimy zatrudnić specjalistyczną firmę, która na co dzień wykonuje czynności takie jak dezynsekcja lub sprzątanie po zgonach. Warszawa i inne duże miasta to miejsce, gdzie takich firm znajdziemy naprawdę dużo, jednak trzeba pamiętać, że cały problem sprzątania jest na tyle poważny, że wykonawca powinien być rzetelny i godny zaufania.

Czas odnalezienia ciała jest kluczowy i to od tego czynnika zależy, jak cały proces sprzątania będzie wyglądał. Im wcześniej znajdziemy nieboszczyka, tym większe prawdopodobieństwo na bezproblemowy zabieg oraz zaoszczędzenie pieniędzy. Trupi jad, który jest wydzielany przez zwłoki bardzo szybko, potrafi przesiąknąć do podłogi, a odrażający zapach na stałe może zagościć w meblach i tapetach na ścianach. W takiej sytuacji niestety wszystkie rzeczy z pomieszczenia, gdzie leżało ciało, muszą zostać wyrzucone. Gdy w pokoju nie ma już żadnych przedmiotów, ekipa sprzątająca może przejść do właściwych czynności. Na początku wykonują oni tak zwane czyszczenie termiczne oraz chemiczne powierzchni. Zdarza się, że powierzchowne mycie nie wystarczy, a my będziemy zmuszeni do zrywania podłogi. Po udanym czyszczeniu trzeba pozbyć się specyficznego zapachu. Fachowcy przeprowadzają ten proces przy użyciu specjalnych środków, silniejszych niż nasze domowe odświeżacze powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *