Właściwości wody alkalicznej są powszechnie znane i cieszy się ona coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych utrzymaniem prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej. Jednak czy regularne picie wody zasadowej wpływa na walkę z rakiem i przeciwdziała pojawieniu się nowotworów?
Woda zasadowa – co to jest?
„Woda żywa”, gdyż tak inaczej określa się wodę alkaliczną, ma odczyn zasadowy, której pH jest wyższe niż 7,5. Z tego powodu zwolennicy wody alkalicznej podkreślają jej niesamowite właściwości w walce z rakiem, gdyż nowotwory rozwijają się w środowisku kwaśnym. Główną zaletą wody jonizowanej jest jej wpływ na zapobieganie zakwaszaniu organizmu, podkreślając jej dobroczynny wpływ na utratę kilogramów i prawidłową pracę układu krążenia.
Szukasz więcej informacji na temat: jonizacja wody? Zajrzyj tutaj!
Jak powstaje woda zasadowa?
Trzeba mieć na uwadze, że woda alkaliczna powstaje na skutek poddania wody z kranu procesowi elektrolizy. Są urządzenia, gdzie jonizacja wody odbywa się w sposób naturalny i szybki, a woda zmienia się w wodę alkaliczną. Zwolennicy tej wody uważają, że jej zasadowy odczyn zapobiega zakwaszeniu organizmu.
Jonizacja wody a rozwój nowotworów
Lekarze potwierdzają, że komórki rakowe rozwijają się jedynie w kwaśnym środowisku. Jednak, czy samo picie „wody żywej”, wpłynie na przeciwdziałanie wolnych rodników. Według zwolenników tej kuracji woda alkaliczna zmienia poziom pH komórek rakowych z kwaśnego na zasadowe. Na tej podstawie woda alkaliczna może zapobiegać pojawianiu się nowotworów. Należy pamiętać, że nasz organizm samoregulację naszą gospodarkę kwasowo-zasadową. Zmiana tylko pod wpływem wody alkalicznej może być niemożliwa, gdyż sama woda nie będzie w stanie tak radykalnie zmienić pH poszczególnych komórek w naszym organizmie. Dodatkowo nie ma bezpośrednich dowodów, które potwierdzałyby teorię, że woda jonizowana neutralizuje środowisko rozwoju komórek rakowych i przeciwdziała ich pojawieniu.
Terapia wodą alkaliczną a badania naukowe
Należy pamiętać, że choroby nowotworowe są bardzo poważnymi schorzeniami i w ich przypadku ich leczenia, warto polegać na doświadczeniu lekarzy. Woda alkaliczna może stanowić naturalne źródło wsparcia podczas terapii farmakologicznej, ale nie powinna jej zastępować. Ta teoria nie ma żadnego medycznego potwierdzenia, dlatego niemądrze stosowana może zagrozić pogorszeniu jakości naszego zdrowia albo bezpośrednio doprowadzić do śmierci. Zanim zrezygnujemy z terapii farmakologicznej, warto skonsultować się z lekarzem i dokładnie sprawdzić, czy stosowane przez nas leczenie jest tym optymalnym.