depilacja laserowa
Uroda

Depilacja laserowa – pytania i odpowiedzi

Depilacja laserem to dzisiaj jedyny sposób, by moc pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze. Obowiązujące kanony piękna wyznaczają trendy, zgodnie z którymi nasza skóra ma być idealnie gładka. Nieco na przekór naturze pozbywam się więc włosków, które wpływają niekorzystnie na nasz wygląd i atrakcyjność zewnętrzną. Przedstawiamy kompendium wiedzy w zakresie depilacji laserowej. Poznaj najczęściej zadawane pytania, które padają z ust potencjalnych klientów Kliniki Spire Clinic oraz odpowiedzi najlepszych specjalistów, którzy wykonują tam zabiegi trwałego usuwania zbędnego owłosienia.

Na czym polega depilacja laserem?

Nowoczesne urządzenia laserowe, takie jak laser frakcyjny ablacyjny iPixel z platformy Alma Harmony XL Pro posiada głowicę, która automatycznie dobiera wszelkie parametry działania, zgodnie z indywidualnymi preferencjami, potrzebami i możliwościami osób, które chcą poddać się depilacji. Pod uwagę brany jest nie tylko rodzaj i struktura włosków, ale też stan skóry.

Urządzenia laserowe posiadają specjalne głowice, które przyłożone do konkretnej partii ciała wydzielają wiązki laserowego światła. Te wnikają w głębokie warstwy aż do cebulek włosków. Niszczą melaninę, czyli główny barwnik owłosienia. To dzięki temu włosy nie odrastają już nigdy więcej.

Więcej na temat depilacji laserowej: https://spireclinic.pl/depilacja-laserowa/

Jakie partie ciała mogą być poddane depilacji laserowej?

Okazuje się, że nowoczesne lasery wykazują skuteczność działania bez względu na część ciała, z jakiej mają być usunięte włoski. O ile jeszcze do niedawna zabiegi tego typu były popularne wśród kobiet, dla których laserowa depilacja bikini, kończyn dolnych, pach czy wąsika nad górną wargą była prawdziwym wybawieniem, tak dzisiaj na takie zabiegi chętnie zapisują się także panowie, którzy chcą pozbyć się włosów z pleców czy klatki piersiowej.

Czy zabiegi są bolesne?

Zabiegi są bezpieczne i nie bolą, chociaż podczas depilacji wrażliwych miejsc ciała można odczuwać delikatne szczypanie bądź pieczenie w momencie wypuszczania laserowych wiązek światła. Nowoczesne urządzenia laserowe posiadają jednak specjalne nakładki chłodzące, które działają jak naturalny znieczulacz. Warto, by właśnie za pomocą takiego urządzenia odbywała się depilacja laserowa. Warszawa na szczęście może pochwalić się Kliniką SPIRE CLINIC laser&beauty, w której właśnie takie lasery są stosowane.

Co ile należy powtarzać zabiegi?

Wiele zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, natomiast najczęściej w celu całkowitego usunięcia niechcianych włosków wykonuje się od 4 do 8 zabiegów w miesięcznych odstępach czasu. W ramach przypomnienia zaleca się również wykonywać jeden zabieg rocznie.

Czy każdy może skorzystać z depilacji laserem?

Wystarczy wpisać hasło typu „depilacja laserowa bikini warszawa”, by sprawdzić, jakie przeciwwskazania nie pozwalają korzystać z tego rodzaju usług. Chociaż depilacja laserem jest bezpieczna i nie przyczynia się do powstawania negatywnych skutków ubocznych, jeśli tylko zostanie wykonana przez profesjonalistów i przy użyciu najlepszej jakości sprzętu, to nie może korzystać z niej każdy.

Przeciwwskazaniem jest między innymi ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne oraz choroby skóry, takie jak bielactwo czy łuszczyca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *