wynajem light sheer desire
Uroda

Depilacja – metoda na pozbycie się zarostu

 

Depilacja laserem to rozwiązanie dla wszystkich pań, które chcą pozbyć się zbędnego zarostu ze swojego ciała. Tego typu depilacja polega na usuwania włosów wiązką specjalnie skierowanego lasera. Wnika ona bezinwazyjnie w skórę, docierając aż do cebulki włosa.

Każdy tego typu zabieg musi być poprzedzony konsultacją, zaś osoba chcąca go przeprowadzić musi spełniać kilka warunków. W przypadku konsultacji musi jej dokonać kosmetolog, który musi zbadać dokładnie typ skóry oraz włosa, dzięki czemu może dobrać odpowiednie parametry lasera. Po badaniu przeprowadza się testowa próbę, aby sprawdzić, czy laser nie podrażnia i nie uszkadza skóry klienta. Depilacja laserowa nie może być przeprowadzona u osób, które znajdują się w ciąży, przyjmują leki z rodziny retinoidów (światło-uczulające), lub leki obniżające krzepliwość krwi. Depilacja tego typu nie jest możliwa również u osób chorych na cukrzycę, mających padaczkę, a także choroby pęcherzowe skóry. Nie jest wskazane również przystępowanie do zabiegu przez osoby posiadające rozrusznik serca.

W większości przypadków depilacja laserowa wywołuje czasowy obrzęk i zaczerwienienie skóry. Może on utrzymywać się od paru godzin do kilku dni. Miejsca depilacji muszą być przemywane żelem bezalkoholowy lub samą wodą ? kategorycznie zabronione jest stosowanie mydła. Na skórze po zabiegu depilacji laserowej nie wolno również używać dezodorantów (zawierają one pochodne alkoholi). Jeden zabieg depilacji laserowej to nie wszystko ? w zależności od cech owłosienia klientki może być wymagane powtórzenie po kilku tygodniach.

Cena depilacji laserowej różni się w zależności od miejsca wykonania zabiegu. Najniższe stawki to zaledwie 5 PLN, jednak bardziej skomplikowane zabieg (np. depilacja pleców u mężczyzn) mogą wynieść kilkaset złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *