sałatka
Zdrowie

Dieta oraz sport dadzą Ci wspaniałe życie

Dieta jest najważniejsza

Najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić dla swojego organizmu to dobrze się odżywiać. Moim zdaniem jest to zdecydowanie najważniejsza część jeżeli chodzi o zdrowie. Nie dla każdego jest to tak oczywiste, wiele osób bagatelizuję taką to. Nawet nie wiedzą jaką krzywdę wyrządzają swojemu organizmowi. Złe żywienie to podstawa to wszelakich chorób np. rak, wylewy, udary, otyłość i wiele wiele innych. Dzięki zdrowemu żywieniu można uniknąć wielu dolegliwości.

Jak to zrobić, oto jest pytanie

Bardzo dużo osób wie, że trzeba się zdrowo odżywiać ale tak naprawdę  nie mają bardziej specjalistycznej wiedzy, nie wiedzą jak prawidłowo się odżywiać i jak coś takiego wprowadzać w życie. Poniżej przedstawię kilka godnych uwagi wskazówek oraz rad odnośnie żywienia, trzeba jednak pamiętać o tym, że są one bardzo ogólne i każdy nasz organizm jest indywidualny, inaczej reaguje na różnego typu mikro oraz makro elementy:

  • nie opychaj się ? to nic nie daje, w jedzeniu jak w każdym elemencie życia trzeba zachować umiar, odpowiednie przerwy w posiłkach czyli około 2,3 godzin przynoszą najlepsze rezultaty. Pokarm musi mieć czas aby przyswoić pożywienie, strawić je. Jedzenie 3 razy na dzień nie jest dobrym rozwiązaniem. Popularne są diety, które zmniejszają ilość przyswojonych kalorii. Powoduję to często odwroty rezultat, mianowicie spowolnienie metabolizmu i późniejszy efekt ?jojo?
  • marchewkazastąpienie słodyczy warzywami i owocami– słodycze to ?zło? niestety ale są one bezwartościowe dają nam puste kalorie, cukier w nich zawarty to cukier prosty, który jest dosłownie przepuszczany przez nas organizm. Owoce też zawierają cukry proste ale do tego mają mnóstwo witamin, które są dla nas niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Warzywa są jeszcze bardziej wartościowe, mają mniej cukru a więcej mikro składników, składników których często nam brakuje. Dzięki takiemu odżywianiu możemy dać organizmowi energię z bardziej naturalnych, mniej przetworzonych produktów.
  • potraktowanie jedzenia jako paliwo– podejście do diety jest ważne, jedzenie powinno smakować ale to nie jest chyba najważniejsza rzecz. Warto z psychologicznego punktu widzenia, zmienić podejście do żywienia. Jeżeli będziemy traktować jedzenie przedmiotowo, bez zbędnego zachwycania się nim to łatwiej będzie wdrożyć do diety takie rzeczy jak owsianka, siemię, otręby. Człowiek potrafi przyzwyczaić się do wszystkiego, dieta nie jest wcale taka zła warto jest o tym pamiętać.
  • sport– coś niezwykle ważnego, nie będziemy zdrowi jeżeli nie będziemy się ruszać, trzeba to sobie zdecydowanie powiedzieć. Moim zdaniem, bez sportu jesteśmy jak ryba bez wody. Organizm ludzki potrzebuje jakieś dawki ruchu codziennego. Każdy musi indywidualnie ustalić tą wartość. Dzięki ruchowi możemy dotlenić cały nasz organizm, dać dobry impuls pobudzający, praktycznie każdy lekarz poleca regularne poruszanie się.

Chcesz zdrowo żyć i uczyć innych jak to robić: AkademiaSportu

Warto zainwestować w zdrowy tryb życia

Są to bardzo ogólne porady, ale na pewno ich wdrożenie przyniesie Ci same korzyści, warto jest dobrze się odżywiać i być aktywnym, taka postawa zapewni nam długie i zdrowe życie. Wiele osób mówi, że są już za starzy i nie są w stanie zmienić nawyków, moim zdaniem to nie prawda, nie ważne ile kto ma lat, liczy się zaangażowanie i determinacja w osiąganiu celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *