Dieta przy ćwiczeniach
Zdrowie

Dieta przy ćwiczeniach

Odpowiedni sposób żywienia jest istotny niemalże w każdym aspekcie naszego życia bowiem dostarczanie do organizmu optymalnej ilości cennych wartości odżywczych wpływa na liczne funkcje naszego bytowania. Właściwy jadłospis jest ważny także podczas regularnego stosowania wzmożonej aktywności fizycznej ? organizm musi czerpać energię i nie ma tutaj znaczenia, czy zestawy ćwiczeń, jakie realizujemy kilka razy w tygodniu mają rozbudować nasze mięśnie w poszczególnych partiach twarzy czy raczej pozwolić na zgubienie zbędnych kilogramów i uzyskanie wymarzonej, szczupłej sylwetki.

Aby dobrać odpowiedni schemat żywieniowy do realizowanych treningów i codziennego stylu życia należałoby w pierwszej kolejności udać się do dietetyka, ewentualnie trenera personalnego. To właśnie ci specjaliści są w stanie ocenić nasze zapotrzebowanie i kaloryczność posiłków, jakie mamy zjadać każdego dnia.

Pamiętajmy, że dieta ma współgrać z treningami. Ta, która zostanie dobrana odpowiednio będzie wpływać korzystnie na efekty ćwiczeń. Poszczególne składniki żywieniowe mogą przecież przyśpieszać procesy metaboliczne, trawienne i dodawać nam energii ? ta jest szczególnie potrzebna, kiedy prowadzimy intensywne ćwiczenia. Głodówki raczej nie pomogą nam w osiągnięciu wyznaczonego celu, szybciej doprowadzą do wyczerpania organizmu i anemii.

Każdego dnia warto zjadać 5 posiłków każdego dnia, przy czym nie należy spożywać produktów żywnościowych tuż przed i zaraz po treningu fizycznym. W każdej diecie niezbędna jest woda ? minimum 2 litry dziennie. Co ważne, aż 60% dziennego pożywienia to węglowodany, 30% to tłuszcze a pozostała wartość to białko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *