rezonans magnetyczny
Zdrowie

Dla kogo jest rezonans magnetyczny kręgosłupa?

Rezonans magnetyczny (MRI) kręgosłupa może być cennym narzędziem w diagnozowaniu różnych schorzeń kręgosłupa. MRI to nieinwazyjne badanie obrazowe, które tworzy szczegółowe obrazy wnętrza ciała, w tym kości, mięśni i tkanek miękkich. To idealny sposób na identyfikację problemów z krążkami międzykręgowymi, więzadłami lub innymi strukturami kręgosłupa.

Twój lekarz może zalecić MRI, jeśli odczuwasz ból pleców, drętwienie lub osłabienie rąk i nóg. Ten rodzaj skanowania może również wykryć uszkodzenie nerwów, nieprawidłowy wzrost kręgosłupa, taki jak guzy i infekcje. W niektórych przypadkach można go nawet wykorzystać do oceny uszkodzeń stawów spowodowanych zapaleniem stawów lub innymi chorobami zwyrodnieniowymi.

Kiedy warto zastosować rezonans magnetyczny kręgosłupa?

Rezonans magnetyczny (MRI) kręgosłupa jest cennym narzędziem w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa. Może dostarczyć szczegółowych obrazów kręgosłupa i pomóc zidentyfikować wszelkie podstawowe schorzenia. Wiedza o tym, kiedy należy wykonać MRI kręgosłupa, może pomóc lekarzom w szybkim postawieniu trafnej diagnozy i jak najszybszym rozpoczęciu leczenia.

MRI kręgosłupa można zastosować, gdy pacjent ma objawy, takie jak ból lub drętwienie pleców, szyi lub kończyn, które sugerują, że coś jest nie tak z rdzeniem kręgowym lub nerwami. Może być również pomocny, jeśli wyniki innych testów są niejednoznaczne lub jeśli lekarz potrzebuje więcej informacji na temat istniejącego stanu, takiego jak guz lub infekcja. Ponadto skany MRI są przydatne do oceny skuteczności leczenia, takiego jak operacja, w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *