Edukacja domowa
Edukacja

Edukacja domowa równie skuteczna co …

Edukacja domowa jest mniej popularnym rodzajem nauki powszechnej, która odbywa się w warunkach domowych. Dziecko nie chodzi do szkoły z rówieśnikami, a spotyka nauczyciela w domu. Jeśli ktoś myśli o tego typu nauce dla swoich pociech, powinien najpierw spełnić wszelki niezbędne ku temu warunki. Na tego typu edukację musi zgodzić się dyrektor szkoły, do której dziecko powinno uczęszczać.

Jeżeli zgoda nastąpiła, należy ustalić poziom kontrolowania wiedzy przez czynniki państwowe, w tym terminy i rodzaje egzaminów. Jakie są zalety tego systemu?

Przede wszystkim możliwość dostosowania tempa nauczania do dziecka ? indywidualny tok pozwala mu na opanowywanie materiału bez stresu i nacisku doganiania reszty klasy. Rodzice na bieżąco mogą kontrolować stan wiedzy, a także poświęcić mu więcej czasu. Minusem jest fakt, że w domu rzadko kiedy znajdują się wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczno-edukacyjne, które stanowią wyposażenie sal lekcyjnych i szkół. Odpadają również różnego rodzaju wspólne imprezy, jak zabawy szkolne, wycieczki czy też zabawy w szkole i po niej. W związku z tym dziecko również nie nauczy się pracy zespołowej ani zdobywanie swego miejsca w grupie.

Książeczka sensoryczna dla małych dzieci

W młodszych latach pomocą dla edukacji domowej mogą być zabawki kreatywne. Na rynku możemy znaleźć kilkanaście ich typów, zaczynając od magnesów, zabawek z kartony i tektury czy drewna, kończąc na latawcach i robotach do składania.

Tego typu zabawki rozwijają kreatywność dziecka, uczą go logiki, więc bawią poprzez naukę. Edukacja domowa może zostać nimi znacznie uatrakcyjniona, jednak są one polecane nie tylko dla dzieci uczących się w ten sposób, ale dla każdego dziecka. Na rynku mamy olbrzymi ich wybór, tak wiec kupić zabawki kreatywne można w każdej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *