okna pasywne wrocław
Dom i ogród

Ile ciepła ucieka przez okno?

Czy wiesz, że najwięcej generowanego w domu ciepła ucieka właśnie przez okna i drzwi? Okazuje się, że przez szpary okienne uciekać może nawet 30% ciepła i tyle samo może wnikać zimnego powietrza z zewnątrz. Wszystko to sprawia, że w nieruchomości znacznie szybciej robi się zimno, co z kolei wymusza konieczność intensywnego dogrzewania domowych przestrzeni. W skali roku straty, jakie wynika przez nieszczelne okna, mogą osiągać wartość co najmniej kilkuset złotych.

Wiedząc, jak ogromne straty ciepła ponosimy przez złe okna, w pierwszej kolejności warto zadbać o inwestycję w okna energooszczędne. Producenci oferują te z kilkoma komorami, które zabezpieczają przed niekorzystnym uciekaniem ciepłego powietrza i wnikaniem tego zimnego z zewnątrz. Rzeczywiście inwestycja w tego rodzaju okna jest dosyć spora, ale na pewno zwróci się już po kilku latach, a same okna najnowszej generacji z powodzeniem posłużą przez kilkadziesiąt kolejnych lat.

Jak szukać dobrych okien? Wystarczy wpisać hasło typu „okna pasywne Wrocław”, by móc cieszyć się wyborem najlepszej jakości. Pamiętajmy jednak, że same okna nie wystarczą, by optymalnie utrzymać ciepło w mieszkaniu. Konieczna jest również zmiana nawyków. Nie otwierajmy okien, kiedy grzeją grzejniki. Lepiej wyłączyć na chwilę ogrzewanie i intensywnie wywietrzyć pokoje. Zawsze sprawdzajmy też, czy okna są dokładnie zamknięte. W tych nowej generacji klamkę można ustawić w tej sposób, by w oknach pojawił się niewielki uchył. Nie jest to dobre rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *