szkolenia integracyjne
Biznes i finanse

Integracja pracowników a lepsza motywacja do pracy

Czy wiesz, że już połowa polskich przedsiębiorstw organizuje wydarzenia integracyjnych dla swoich pracowników? Bierzemy przykład z amerykańskich korporacji – aż 90% z nich stawia na dobre relacje zatrudnionego zespołu. Okazuje się, że wyjścia, a nawet wyjazdy, których celem jest integracja personelu, przekładają się pozytywnie na wyniki osiągane w ramach wykonywanych obowiązków zawodowych.

Najlepszą opcją jest połączenie typowej rozrywki, podczas której pracownicy będą mogli się zrelaksować z edukacją. Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj szkolenia integracyjne, które łączą w sobie nabywanie nowych kompetencji zawodowych z możliwością poznawania współpracowników.

Co więcej, oferowanie bonusów w postaci szkoleń czy wydarzeń różnego rodzaju, staje się dla zatrudnionych szansą na samorozwój, dokształcanie, ale też korzystanie z rozrywek, na które poza godzinami pracy nie mają czasu bądź ich po prostu na nie stać. Warto dodać, że do firmy, które gwarantują szkolenia integracyjne, składanych jest nawet dwa razy więcej CV aniżeli do tych, które nie inwestują w zatrudnioną kadrę.

Integracja bez wątpienia wpływa na lepszą motywację do pracy oraz zaangażowanie. Pozwala też eliminować negatywny wyścig szczurów, za to budować dobrą komunikację w zespole. Sama organizacja tego rodzaju wydarzenia może mieć różny charakter. Pod uwagę brane są bankiety, kolacje, wyjście do pubu czy restauracji, a także kilkudniowe wyjazdy ze zwiedzaniem największych atrakcji okolicy czy ofertą gier i zabaw zespołowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *