odstraszacz gołębi
Dom i ogród

Jak walczyć z gołębiami w sposób ekologiczny?

Każdy mieszkaniec dużego miasta doskonale wie, jakim problemem mogą okazać się gołębie. Zwłaszcza dla budynków, które są przez ptaki często niszczone. Na szczęście na rynku oferowane są wysokiej klasy produkty pozwalające na zniwelowanie tego zagrożenia.

Jeśli zależy nam na pozbyciu się odchodów, uszkodzeń mechanicznych oraz zagrożenia związanego z chorobami odzwierzęcymi, konieczna jest właściwa ochrona przed ptakami. Kolce wydają się pod tym względem najlepszym rozwiązaniem. Także dlatego, że są to produkty ekologiczne. Producenci kolców dbają bowiem o to, aby montowane elementy nie raniły ptaków. Możliwe jest to za sprawą odpowiednio dopasowanej konstrukcji, jak również użytych materiałów. Wszystko to sprawia, że kolce montowane na elewacji, gzymsach i parapetach wyłącznie odstraszają ptaki, dzięki czemu nie osiadają one na budynkach.

Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla obiektów mieszkalnych, jak i przemysłowych, edukacyjnych czy użyteczności publicznej. Systemy odstraszania cenione są również za atrakcyjną cenę i łatwy montaż. Nie trzeba wcale wykonywać skomplikowanych prac instalatorskich, by zyskać dostęp do skutecznej ochrony.

Co ciekawe, odstraszacz gołębi wcale nie musi by tworzony z kolców. Funkcje ochronne spełniają również siatki zabezpieczające oraz specjalne naklejki, które imitują obecność ptaków drapieżnych. Wszystko to daje pewność, że gołębie przestaną stanowić zagrożenie dla estetyki i stanu budynków. Niezależnie od miejsca ich położenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *