kurs react
Biznes i finanse

Jak zostać manualnym testerem oprogramowania?

Analizując oferty pracy, łatwo dostrzec, jak wiele firm działających na rynku poszukuje dobrych testerów. Stwarza to doskonałą okazję dla wszystkich osób, które planują przebranżowienie i rozpoczęcie kariery w szeroko pojętej informatyce.

Osoby początkujące bardzo często sprawdzają się właśnie w testowaniu. Zajęcie to nie wymaga specjalistycznej wiedzy i wielu lat doświadczenia. Oczywiście nie oznacza to, że każdy może się tym zająć. Warto więc postawić pytanie – jak zostać testerem oprogramowania? Najlepiej poprzez odpowiedni kurs.

Na szczęście na rynku nie brakuje tego typu szkoleń. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza programy skupiające się na testowaniu manualnym. Pozwalają one zdobyć certyfikat ISTQB, co znacznie ułatwia poszukiwanie pracy.

W ramach tego typu kursów wyjaśniane są wszelkie kwestie związane z testowaniem ręcznym. Dzięki temu osoba, która przeszła szkolenie, potrafi doskonale odnaleźć się w konkretnym środowisku. Poza testowaniem manualnym, skupić możemy się również na metodach automatycznych, które także poznamy za sprawą szkoleń.

Choć nauka na własną rękę może wydać się bardzo atrakcyjna (zwłaszcza pod względem finansowym), warto zainteresować się tym, co do zaoferowania mają szkoły IT. Zwłaszcza wówczas, gdy pozwalają one na wykupienie również innych pakietów, w których zawiera się chociażby kurs REACT czy też podstawy języka Python, niezwykle popularnego wśród wielu osób rozpoczynających własną karierę programisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *