pojemnik na deszczówkę
Dom i ogród

Jakie składniki odżywcze zawiera deszczówka?

Okazuje się, że chociaż deszczówka nie nadaje się do mycia ciała ani tym bardziej do picia, to jednak zawiera ogrom wartościowych składników odżywczych, które mają pożyteczne działanie, biorąc pod uwagę naturę. Czy wiesz, że woda opadowa nie tylko odpowiednio nawadnia roślinność, ale dostarcza im również składniki, jakie znajdują się w najlepszych odżywkach? To właśnie dlatego tak często nabywane są zbiorniki na deszczówkę w celu gromadzenia deszczu.

 

Jeśli tylko dach jest czysty, a osadnik rynnowy, przez który deszcz spływa do zbiornika, rzeczywiście hamuje przedostawanie się zanieczyszczeń, otrzymujemy wodę idealną do podlewania ogrodu. Każda centrala deszczowa zbiera zapasy deszczu, który wykazuje wiele zalet. Oto one:

– Deszczówka jest tej samej temperatury, co powietrze, dzięki czemu podlewanie nią roślin nie wywołuje szoku dla zieleni,

– woda opadowa nie zawiera negatywnego chloru, w odróżnieniu od „kranówki”,

– deszczówka to woda miękka, ma niskie pH.

Pamiętajmy jednak, że tylko czysta woda opadowa jest odpowiednia dla roślin. Oczywiście może się zdarzyć, że zawarte są w niej zanieczyszczenia atmosferyczne, ale to nie one są groźne dla roślin. Niekorzystnie wpływają zaś toksyny, takie jak rdza, które mogą przedostawać się do deszczówki poprzez nieczysty system zbierania wody opadowej. Sam zbiornik powinien być też wykonany z odpowiedniego surowca, by z wodą nie zachodziły negatywne reakcje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *