depilacja laserowa_2
Uroda

Jesień – idealna pora na depilację laserową

Chcesz latem cieszyć się idealnie gładką skórą bez zbędnego owłosienia? Już teraz możesz zdecydować się na zabiegi depilacyjne, dzięki którym pozbędziesz się niechcianych włosków raz na zawsze. Zapewni Ci to depilacja laserowa. Warszawa jest odpowiednim miejscem, by zrealizować tego typu zabiegi. To właśnie tutaj funkcjonują najlepsze kliniki, takie jak Klinika SPIRE CLINIC, w których trwałe usuwanie włosków wykonywane jest na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej: https://spireclinic.pl/depilacja-laserowa/

Dlaczego jesienią warto zdecydować się na depilację laserem?

Okazuje się, że depilacji laserowej nie może być poddana skóra opalona, a po zabiegu nie można wystawiać jej na silne działanie promieni słonecznych. To właśnie dlatego włoski usuwane laserem z pach, kończyn dolnych, pleców, wąsika nad górną wargą czy też depilacja bikini robiona jest przede wszystkim jesienią oraz zimą, kiedy te części ciała okrywane są ubraniem.

Warto też wspomnieć, że w celu całkowitego usunięcia włosków raz na zawsze niezbędne staje się wykonanie co najmniej kilku zabiegów laserowych. Wiele zależy od indywidualnych czynników, takich jak struktura owłosienia czy rodzaj skóry. Najczęściej wykonuje się od 3 do 6 zabiegów laserowych, z których każdy trwa od kilku do kilkunastu minut. Trzeba jednak wiedzieć, że pomiędzy zabiegami konieczne jest zachowanie optymalnych odstępów czasu – z reguły depilacja laserowa realizowana jest na tej samej partii ciała co 4 tygodnie. Jeśli chcemy więc cieszyć się gładką skórą, na zabiegi depilacyjne warto zdecydować się odpowiednio wcześnie. Cały proces trwałego usunięcia owłosienia trwa przecież co najmniej kilka miesięcy.

 

Jak przygotować się do zabiegów depilacyjnych?

Specjaliści od depilacji laserem potwierdzają, że zabiegi tego rodzaju są bezpieczne i nieinwazyjne. Chociaż zastosowanie urządzeń nowej generacji nie wiąże się z wywoływaniem jakichkolwiek powikłań, to jednak nie powinien z nich korzystać każdy. Przed wykonaniem pierwszego zabiegu warto wybrać się na wizytę konsultacyjną. Podczas niej wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazania, a do takich zalicza się między innymi:

– opalenizna,

– podrażnienie skóry,

– choroby skóry, w tym łuszczyca czy bielactwo,

– choroby onkologiczne,

– ciąża oraz karmienie piersią.

 

Należy też wspomnieć o zaleceniach przed zabiegowych. Jak już wspomnieliśmy, skóra nie może być opalona i nie chodzi tu jedynie o opaleniznę wywołaną działaniem promieniami słonecznymi. Mowa również o stosowaniu kremów opalających czy opalenizną po solarium.

Skóra, która ma być poddana depilacji laserowej, nie może być brudna ani posmarowana kremem czy balsamem oraz antyperspirantem. Trzeba zadbać też o to, by włoski, które mają być trwale usuwane, zostały ogolone. Nie można ich jednak usuwać pęsetą, depilatorem ani woskiem, najlepiej jest wykorzystać jednorazową maszynkę do golenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *