najlepsze filmy koreanskie
Technologia

Kino azjatyckie receptą na znudzenie kinomaniaka

Jaki dobry film na wieczór? Czy film romantyczny, czy może horror albo film akcji ? nie jest to prosta sprawa, ponieważ prawdziwy kinomaniak bardzo szybko zalicza wszystkie kinowe hity i pozostaje postawiony przed wyzwaniem, jaki świetny film mu jeszcze pozostał do obejrzenia? Nie jest łatwo o taką inspirację, ale może uda nam się pomóc.

Dla osób szukających dobrych tytułów filmowych mam kilka porad. Na przykład, warto jako punkt wyjścia przyjąć sylwetkę konkretnego aktora, którego lubimy i następnie przyjrzeć się liście filmów, w których wystąpił. Prawdopodobnie będziemy znali jego najpopularniejsze, mainstreamowe filmy, ale możliwe, że wspaniałe kąski znajdziemy też np. w pierwszych produkcjach w jakich grał, te dzięki, którym jego talent wypłynął na szersze wody.

Powiew świeżości ze Wschodu

Inne sprytne podejście do kwestii szukania pomysłów na dobry film na wieczór, to zwrócenie się ku mniej oczywistym kulturom kinowym. Mam tu na myśli szczególnie kino azjatyckie oraz niezależne, które jest mniej popularne nie ze względu na poziom realizacji czy atrakcyjność, a po prostu dlatego, że nie stoją za nimi bogate wytwórnie filmowe z USA. Potwierdza to przede wszystkim fakt kręcenia na potęgę remake?ów filmów ze Wschodu, które niektórzy uznają za oryginalne obrazy, co oczywiście jest błędem, np. ,,My Sassy Girl? albo ,,The Ring?.

Skoro już poruszamy taki temat jak najlepsze filmy azjatyckie, polecam pod linkiem bardzo ciekawe zestawienie właśnie w tym zakresie. Może ono stanowić interesującą propozycję dla osób, które chcą odpocząć od pewnych kinowych szablonów, jakie serwuje nam kultura masowa, szczególnie w filmach. Osobiście muszę przyznać, ze jestem wielkim miłośnikiem produkcji z Korei Południowej, Chin czy Japonii, dlatego zachęcam do poświęcenia większej uwagi właśnie w tym kierunku. Różnice kulturowe często działają na korzyść widza, jeśli chodzi o sztukę i tworzenie i myślę, że filmy azjatyckie są bardzo dobrym przykładem na poparcie tej tezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *