deski na taras
Dom i ogród

Ładny taras – pomysły na ciekawą aranżację

Przydomowy taras może stać się ostoją spokoju dla domowników. Jego aranżacja może służyć nie tylko wypoczynkowi, ale też funkcjonalności. Koniec sezonu letniego to idealny okres na przearanżowanie tarasu. W wielu sklepach budowniczych trwają też teraz wyprzedaże.

Warto zrezygnować z kafelków i postawić na jakościowe deski na taras. Jest naprawdę wiele rodzajów desek – z drewna europejskiego, orientalnego, deski kompozytowe, deski z drewna termicznego. Dostępne są już one w wielu sklepach, nie tylko stacjonarnych, ale też internetowych. Te drugie oferują często lepszą cenę i większy wybór. Dużą zaletą desek na taras jest to, że łatwo je samemu zmontować oraz dodają miłego klimatu całej przestrzeni.

Meble ogrodowe to kolejny aspekt ważny dla aranżacji przydomowego tarasu. Hamaki, fotele, czy kanapy coraz częściej zastępują zwykłe plastikowe krzesła i stoliki. Odporne na pogodę są nie tylko meble rattanowe lub teakowe, ale też drewniane – trzeba je jedynie  regularnie impregnować. Warto zainwestować w meble z drewna, gdyż mogą one starczyć na lata, najlepiej komponują się z ogrodem i są przyjazne dla środowiska. Wspólne personalizowanie ich, na przykład malowanie, może być idealną integracją dla całej rodziny.

Kwiaty i rośliny na pewno sprawią, że taras stanie się przytulny. Wspaniałym pomysłem jest posadzenie ziół. Domowe zioła będą idealnym dodatkiem do dań, a niektóre z nich (na przykład kocimiętka, trawa cytrynowa lub mięta) odstraszają owady.

Jeśli martwisz się utrzymaniem roślin w odpowiednim stanie, to pomyśl o takich, które nie wymagają wiele pracy. Sukulenty są idealnym przykładem. Nie wymagają dużego zaangażowania i przy okazji wyglądają bardzo ładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *