piec ekogroszek
Dom i ogród

Materiały opałowe – krótka charakterystyka

Okazuje się, że wybór materiału opałowego na zimę to nie lada wyzwanie. Piece i kotły mają służyć nam przecież przez następnych kilkanaście lat warto więc, by inwestycja ta była naprawdę opłacalna. Pamiętajmy, że rodzaj ogrzewania powinniśmy wybierać już na etapie projektu domu ? trzeba zaplanować miejsce na kotłownię czy instalację, którą generowane ciepło będzie rozprowadzane do każdego z pomieszczeń.

Jeszcze do niedawna większość domów ogrzewana była węglem. Dzisiaj to jednak mało ekologiczny sposób. Co więcej, powstały nowe materiały opałowe, które nie wymagają tak dużej interwencji ze strony gospodarzy domów a ich użytkowanie jest dużo bardziej komfortowe i czyste.

Ekogroszek jest niezwykle wydajny a w trakcie spalania nie wytwarza tak ogromnych pokładów spalin. Dużym plusem jest też zachowana czystość podczas pracy kotłów na ekogroszek ? tego rodzaju materiał nie pozostawia pyłu czy popiołu, jest też lekki, dzięki czemu transport tego opału jest wygodna i nieuciążliwa.

Wśród materiałów opałowych wyróżnia się biomasa. To materiał, z którego dostępnością i wytwarzaniem nie ma problemów ? pochodzi z odpadów i wszelkich organicznych pozostałości, takich jak odpady z gospodarstw domowych czy rolniczych i leśniczych. Jest to opał całkowicie ekologiczny. Brykiet i pelet jest nie tylko ekologiczny, ale również tani i właśnie dlatego wybiera go coraz więcej gospodarstw domowych. Cieszy również fakt, że decydując się na kocioł na biomasę można uzyskać dotację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *