sklep dentystyczny
Biznes i finanse

Maty zewnętrzne do gabinetów stomatologicznych

Czasami zaopatrzenie gabinetu dotyczy akcesoriów dość nieoczywistych. Tak jest chociażby w przypadku mat zewnętrznych, których celem jest zabezpieczenie gabinetu stomatologicznego przed zanieczyszczeniami, ale też i drobnoustrojami. Co prawda sprzęt ten jest stosunkowo rzadko wybierany przez specjalistów, ale mimo to warto o nim coś powiedzieć.

Budowa i zastosowanie mat zewnętrznych

Maty zewnętrzne antyseptyczne działają w bardzo prosty sposób. Ich specyficzna struktura sprawia, że zabrudzenia osadzają się na nich powierzchni bardzo łatwo. Dzięki temu osoba wchodząca do gabinetu nie wnosi do niego większości patogenów, zanieczyszczeń i wielu innych czynników, które mogłyby mieć wpływ na sterylność danej przychodni. Co ważne, czyszczenie tychże mat jest bardzo łatwe i to nawet wtedy, gdy osoby wchodzące pozostawiły na nich bardzo dużo zanieczyszczeń. Maty to sklep akcesoria stomatologiczne, które można przetrzeć za pomocą zwykłej szczotki.

Estetyczny wygląd i nie zawsze wysoka dostępność

Na korzyść mat przemawia również ich wygląd. Mają one charakterystyczną, niebieską barwę, która doskonale komponuje się z aranżacją przychodni, poczekalni, a także samego gabinetu. Fakt, nie ma to żadnego wpływu na komfort pacjenta i pracę stomatologa, ale czynnik ten jest zaletą, której nie można bagatelizować. Warto też zauważyć, że maty w ostatnich kilkunastu miesiącach stały się bardzo popularne wśród stomatologów. Wynika to z pandemii koronawirusa, która doprowadziła do tego, że niejeden sklep stomatologiczny Warszawa ma problem z dostarczeniem odpowiedniej liczby mat. Często okazuje się, że czas realizacji takiego zamówienia to nawet 2 – 4 tygodni, w trakcie których hurtownia stomatologiczna sprowadza sprzęt i rozdysponowuje go pomiędzy odbiorcami.

Reasumując, maty antyseptyczne i antystatyczne to świetne rozwiązanie dla stomatologów, dla których higiena i bezpieczeństwo (w dobie pandemii) jest szczególnie ważne. W związku z tym, że są one praktycznie bezobsługowe, łatwe w użyciu i funkcjonalne, popyt na nie gwałtownie wzrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *