peptydowa terapia włosów
Uroda

Męski kompleks – łysienie

Okazuje się, że nie tylko kobiety mają kompleksy. Mężczyznom również zależy na atrakcyjności zewnętrznej, a za największą ujmę uznają łysienie. Nadmierna utrata włosów prowadzi do obniżenia samopoczucia, utraty pewności siebie, a nierzadko nawet do depresji. Czy panowie mogą odzyskać pożądany wizerunek zewnętrzny bez konieczności noszenia czapki, by ukryć brak włosów na głowie? Oczywiście, że tak.

Medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna jest dzisiaj już na tyle zaawansowana, iż w sposób całkowicie bezpieczny, nie inwazyjny, ale przede wszystkim trwale skutecznie udaje się sprawić, by włosy znowu rosły na męskich głowach. Świetnie sprawdza się na początek peptydowa terapia włosów albo przeszczep włosów metodą fue. Pamiętajmy przy tym, że każda metoda musi być dobrana indywidualnie, natomiast im wcześniej zacznie być wdrażana metoda przywracania bujnej czupryny, tym lepsze będą tego efekty.

Przeszczep włosów u mężczyzn to dzisiaj jedna z najlepszych metod przywracania fryzury na męskich głowach. Musimy wziąć pod uwagę, że łysienie następuje z powodu różnych przyczyn. Mówimy tu przecież o problemach gospodarki hormonalnej, w wyniku których mieszki włosowe stają się mniej aktywne i osłabione, ale tez o dziedziczeniu łysienia. Jeśli Twój tata, dziadek czy wujek borykał się z tym problemem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że i Ty w przyszłości stracisz włosy. Mężczyźni łysieją przeważnie po 40 roku życia, co jeszcze gorzej wpływa na tzw. kryzys wieku średniego i ich stan psychiczny. Trzeba też wiedzieć, że do kompleksu łysienia panowie doprowadzają bardzo często sami. Wpływ na osłabienie włosów, czego następstwem jest ich wypadanie ma zła dieta, stosowanie używek, nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy czy włosów, ale również stres.

Mężczyźni, którzy zauważyli u siebie nadmierne wypadanie włosów, powinni reagować natychmiast. Im większy będzie postęp łysienia, tym trudniej jest przywrócić dawny stan wyglądu zewnętrznego. Zwalczanie kompleksu łysienia zawsze powinno odbywać się pod stałą kontrolą medyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *