Dom i ogród

Mieszkanie w stylu retro – jaką podłogę wybrać?

O mieszkaniach w stylu retro mówi się, że to wnętrza z duszą. Od lat chętnie wracamy do przeszłości, a nieruchomości tak urządzane, są doskonale przytulne, z wyjątkowym klimatem. Ponieważ styl retro cieszy się niesłabnącą popularnością, przedstawiamy pomysły na to, jaką podłogę wybrać, by sprawdzała się zarówno pod względem praktycznym, ale też mogła stanowić doskonały element dekoracyjny.

 

Podłoga drewniana w stylu retro

Nie możemy zaproponować nic innego jak tylko podłogę z naturalnego drewna. To właśnie parkiety królowały na salonach lata temu, ale i dziś są wielce doceniane. Przede wszystkim to podłoga trwała, przetrwa wiele lat i może być poddawana renowacji. Co więcej, świetnie wpisuje się w klimat retro, nawet jeśli wybierana jest deska klasyczna. Podłoga może być uniwersalna, bo całe otoczenie retro będzie przecież wyjątkowe. Nie zaleca się zresztą, by we wnętrzach panował kicz i przepych. Zbyt dużo akcentów dekoracyjnych może przerysować obraz dawnych lat. Podłoga może być uniwersalna, a naturalne deski i tak zostaną pięknie „nadgryzione zębem czasu”.

 

Oczywiście, producenci podłóg doskonale wiedzą, jak ogromną popularnością cieszy się styl retro. To dlatego fanom tego klimatu oferują całe kolekcje desek, które idealnie wpisują się w takie wnętrza. Jaka jest najczęściej wybierana podłoga drewniana? Dąb rustykalny nie ma sobie równych. To deska specjalnie postarzana, szczotkowana, by jeszcze wyraźniej można było zauważyć strukturę drewna czy słoje. Co ciekawe, takie deski można dobierać również kolorystycznie, świetnie sprawdzają się na przykład te bielone.

Nadal ogromna część inwestorów stawia na jednak na klasyczną podstawę, a klimat retro buduje we wnętrzach jedynie dodatkami. To świetny sposób, dzięki któremu w razie zmiany stylu w poszczególnych pomieszczeniach nie trzeba od razu dokonywać gruntownego remontu. Tutaj także świetnie sprawdza się rzecz jasna podłoga drewniana, dąb klasyczny będzie lepszym wyborem aniżeli deski postarzane, szczotkowane czy bielone.

 

O czym należy pamiętać, wybierając podłogę? Ta jest podstawą naszego mieszkania, więc przede wszystkim liczy się jej jakość. Podłoga musi być trwała, odporna na rysowanie i pękanie. Jeśli wybierasz ogrzewanie podłogowe, podłoga musi wykazywać dobre przewodnictwo cieplne. Wśród desek drewnianych z łatwością znajdziesz dzisiaj te, które nadają się na podłogówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *