demineralizacja wody
Technologia

Na czym polega mikrofiltracja mechaniczna?

Skuteczne uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków wymaga zastosowania sprawdzonych metod, opartych o nowe technologie oraz narzędzia. Kryteria te doskonale spełnia tak zwana mikrofiltracja a, która wykorzystuje odpowiednio dobrane filtry – zarówno dyskowe, jak i bębnowe.

Systemy uzdatniania wody dzięki tego typu rozwiązaniom są w stanie w odpowiedni sposób przygotować wodę dla przemysłu. Z tego powodu użytek z nich robią oczyszczalnie i przedsiębiorstwa działające w różnych branżach – między innymi farmaceutycznej, spożywczej czy motoryzacyjnej.

Filtry stosowane w ramach mikrofiltracji mechanicznej

 

Produkcją wspomnianych rozwiązań zajmuje się firma Hydrotech. To w jej katalogu znajdują się filtry dyskowe i bębnowe. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami służącymi do oczyszczania wód i ścieków, a także recyrkulacji. Filtr dyskowy gwarantuje bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. Wykorzystuje specjalne tkaniny filtracyjne – zanieczyszczenia są usuwane przy użyciu systemu płukania wstępnego.

W katalogu Hydrotech znajdują się również filtry bębnowe, przygotowywane dla przemysłowych i komunalnych zastosowań odzysku wody. Warto w tym miejscu podkreślić, że tego typu filtry wyróżniają się konstrukcją modułową, która znacząco ułatwia ich konserwację, a także dostosowanie do konkretnych wymagań wydajnościowych. Wszystko to przekłada się oczywiście na efektywność całego systemu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

Na koniec należy podkreślić jeszcze fakt, że zarówno filtry bębnowe, jak i dyskowe to urządzenia mechaniczne, samoczyszczące, co również ma wpływ na skuteczność wspomnianych procesów. Ich dobór powinien odbywać się we współpracy z doświadczonymi specjalistami, którzy są w stanie w odpowiedni sposób określić specyfikę przedsiębiorstwa, a także wskazać jego potrzeby. Jak znaleźć takich fachowców? Z pomocą przychodzi internet, czyli prawdziwa skarbnica wiedzy na temat wielu podmiotów działających obecnie na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *