rehabilitacja ortoptyczna
Zdrowie

Na czym polega rehabilitacja ortoptyczna?

Ortoptyka to dziedzina okulistyki, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń narządu wzroku a w szczególności dysfunkcji ruchu gałek ocznych. Samo rozpoznanie schorzenia zawsze przebiega w oparciu o wykorzystanie profesjonalnej aparatury. Oprócz leczenia wad przy pomocy specjalistycznego sprzętu niezwykle ważne są tutaj ćwiczenia, dlatego nierzadko mówi się o terapii, w której skład wchodzi rehabilitacja ortoptyczna.

To właśnie dzięki takiej terapii możliwe jest wyrównanie zeza ukrytego czy kontrola zeza okresowego. Ćwiczenia pomagają również kontrolować ruch gałek ocznych, pacjent dzięki nim szybciej wraca do pełnego zdrowia po operacji zeza. Co ciekawe, rehabilitacja wspomaga proces dochodzenia do zwiększenia zakresu widzenia obuocznego. Ogólnie rzecz ujmując, odpowiednio dobrane ćwiczenia pomagają usprawniać koordynację oko-ruchową.

Warto jednak pamiętać, by do ortoptyka wybrać się już we wstępnej fazie zauważenia wad wzroku. Dzięki temu rehabilitacja może być skuteczna. Trzeba też wiedzieć, że ortoptysta dobiera właściwy program rehabilitacji stosowanie do potrzeb chorego. Właśnie dlatego niezbędne jest jego doświadczenie i wiedza. Dobrze jest wybierać najlepszych specjalistów. Takich można znaleźć chociażby w internecie, wpisując hasło typu ?ortoptyka Warszawa?. W sieci również można przeczytać opinie o lekarzach danej specjalizacji, dzięki czemu podejmiemy współpracę tylko z najlepszymi fachowcami. Narząd wzroku to przecież niezbędny czynnik codziennego życia, koniecznym jest, by działał sprawnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *