wideokonferencja
Technologia

Na czym polega wideokonferencja w chmurze?

Praca zdalna oraz współpraca z partnerami biznesowymi z innych krajów wymaga stosowania zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych. Mail i telefon nie dają pełnej swobody przekazu informacji. Dlatego z myślą o takich sytuacjach powstały rozwiązania umożliwiające prowadzenie wideokonferencji w chmurze.

Komunikacja z wykorzystaniem poczty mailowej i telefonu obecnie może być niewystarczająca. Zazwyczaj jako uzupełnienie komunikacji potrzebne jest spotkanie, które pozwoli ustalić istotne kwestie znacznie sprawniej niż gdybyśmy mieli to wykonać mailowo lub telefoniczne. Rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw takim potrzebom, jest wideokonferencja chmurowa, która umożliwia komunikację audio-wideo między różnymi lokalizacjami. Przekaz dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym to zaawansowane rozwiązanie, które pozwala przekazać wiele istotnych informacji. Wideokonferencja w chmurze jest przeprowadzana przy użyciu platformy Cisco Webex. Jest to rozwiązanie dostępne w modelu SaaS działające w chmurze.

Prowadzenie wideokonferencji chmurowej pozwala się spotkać twarzą w twarz bez potrzeby pokonywania setek a czasem tysięcy kilometrów. Pozwala to ograniczyć koszty oraz czas potrzebny na dojazd na miejsce spotkania. Ponadto istotnym aspektem przemawiającym za takim sposobem komunikacji jest brak konieczności inwestycji w sprzęt. Pozwala to w znaczny sposób zredukować koszty, które mogą zostać przeznaczone na inny cel. Wideokonferencja w chmurze ma szerokie zastosowanie, ponieważ oprócz spotkań biznesowych może być wykorzystana do prowadzenia szkolenia i webinarów. Jest to również poważne narzędzie, które znajdzie zastosowanie podczas pomocy zdalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *