komputer i okulary
Zdrowie

Noszenie okularów jest coraz bardziej „zwyczajne”

Tendencją zaobserwowaną prze ze mnie to coraz większa liczba osób potrzebujących okularów do noszenia wynika to z tego że w wieku dziecięcym czytamy dużo książek oglądamy filmy wskutek czego narażamy nasze oczy na nieodwracalne zmiany. Sam jestem młodym człowiekiem i już od dziecka noszę okulary i będą one mi towarzyszyć już prawdopodobnie całe życie oczywiście nie jestem z tego zadowolony ale cóż mogę poradzić. Oczywiście są rzeczy dzięki którym można w łatwy sposób pozbyć się nawet zaawansowanych wad wzroku są to np. operacje laserowe oka które są bardzo skuteczne ale jednocześnie ryzykowne i czasami owe ryzyko sprawia, że nie warto jest poddawać się takiego rodzaju operacji.

W całym polskim społeczeństwie nie tylko w grupie młodych ludzi ale też starszych można zauważyć wzrost liczby osób którym wzrok odmawia posłuszeństwa i decydują się oni na okulary lub różnego rodzaju soczewki korekcyjne. Takie obserwacje są bardzo proste i myślę, że każdy z nas zauważył czy to po swoim najbliższym otoczeniu czy po ludziach spotykanych na ulicy, że okulary stały się pewnego rodzaju ?modą? w dwudziestym pierwszym wieku i nic nie zapowiada tego, że coś w tej kwestii się zmieni.

Tak jak wspominałem na początku już od dziecka noszę okulary a wizyty u optyka to stałe półroczne kontrole które są niestety żmudnym obowiązkiem. W tym przypadku powstaje pytanie jak dbać o oczy? Pytanie bardzo trudne więc odpowiem tak: czasami się nie da bo posiadamy jakąś wadę genetyczną odziedziczoną po rodzicach, czasami wystarczy ograniczyć oglądanie telewizji i zamiast tego wychodzić na regularne spacery, na pewno bardzo złe jest nadmierne obciążanie wzroku tego powinniśmy się strzec najbardziej, dobrą metodą jest też zapewnienie sobie jak najlepszego oświetlenia w trakcie czytania lub pracy z komputerem. To tyle jeśli chodzi o kompleksowe porady jak zadbać o zdrowie naszych oczu. Ale zapomniałem jeszcze o jednej mianowicie optyk Olsztyn (oczywiście Olsztyn to tylko przykład) musimy chodzić do okulisty przynajmniej raz w roku i regularnie sprawdzać nasz wzrok bez tego nie ma co myśleć o tym aby zachować zdrowe oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *