Okulary vs soczewki
Zdrowie

Okulary vs. soczewki

Co najlepiej wybrać aby korygować naszą wadę wzroku?

Wady wzroku, są w dzisiejszych czasach niesłychanie powszechne, według badań nosi je około 44% polaków, taka skala obrazuje jak poważny jest to problem. Jest to spowodowane tym, że musimy często skupiać wzrok na przedmiotach niezbyt oddalonych np. podczas czytania książki czy korzystania z komputera mocno obciążamy wzrok,, powoduje to zmęczenie oczu a w konsekwencji powolne uszkodzenie wzroku. Wbrew pozorom nie tyczy się to tylko osób które dużą przesiadują za komputerem, jest to też domena ludzi starszych, wzrok to narząd który niszczy się wraz z wiekiem, jest to naturalna rzecz, nie można temu zapobiec. W grupie ponad 40, drastycznie rośnie liczba osób które noszą szkła korekcyjne.

Jak leczyć oczy?

Największym dylematem dla osób, które mają problemy ze wzrokiem, jest co powinni z tym zrobić. Do trudnych decyzji należy metoda leczenia, ja przedstawię poniżej kilka sposobów, narzędzi do korygowania wady wzroku:

okulary ? bardzo popularne, bardzo znane, lecz nie przez wszystkich lubiane. Kosztują dość dużo, ale koszt jest jednorazowy, po za tym są dość bezpieczne oraz wygodne w użytkowaniu. Do ich zalet należy również fakt, iż mogą nas odmienić, dają możliwość manipulacji wyglądem twarzy, producenci prześcigają się w pomysłach na nowe oprawki, jest ich niesamowicie dużo, mają  różne kształty, często bardzo oryginalne.
Co do wad to chyba największą jest to, że mogą się stłuc, nie możemy w nich uprawiać sportu, wykonywać innych dynamicznych czynności, co dla wielu osób jest przeszkodą nie do zaakceptowania.

soczewki ? alternatywa dla okularów. Z kolei ich największa zaleta to brak zewnętrznej widoczności, nikt nie domyśli się że nosimy soczewki. Inna korzyść to możliwość noszenia ich praktycznie w każdych warunkach.
Moim zdaniem soczewki są dobre ale tylko w specyficznych przypadkach, dla mnie osobiście wygrywają okulary Olsztyn. Wady soczewek to na pewno inwazyjność, mamy w oku ciało obce, które nienawilżone odpowiednio mogą powodować pieczenie, zaczerwienie, a nawet ból oczu.

operacje laserowe ? jest to moim zdaniem najgorsze rozwiązanie, wymaga dużo pieniędzy a na dodatek nie zawsze jest skuteczne, inna rzecz to okresowe działanie. Laserowe operacje nie zawsze są skuteczne, czasami po operacji trzeba nosić okulary lub soczewki, co trochę mija się z celem. Operacje takie trzeba też powtarzać, przez co koszt jej jest dość duży.
Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w większości przypadków nie trzeba nosić okularów ani soczewek przed dość długi okres czasu.

Rozwiązań na korygowanie wzroku jest bardzo dużo, najważniejsze jest dopasowanie indywidualne, to co chcemy i w czym czujemy się najlepiej. Ja osobiście noszę okulary, uwielbiam je widzę szereg zalet z ich użytkowania. Mimo to zachęcam aby przekonać się na własnej skórze czy okulary, czy soczewki a może laserowa operacja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *