kosmetyki arbonne
Uroda

Pielęgnacja skóry latem

Skóra latem narażona jest na multum szkodliwych czynników. Negatywny wpływ mają na nią oczywiście silne promienie słońca, ale nie tylko. Słona, morska woda, chlor w basenie, wiatr, suche powietrze, klimatyzacja albo nadmiernie wysokie temperatury i pot. Wszystko to sprawia, że pojawiają się na niej niedoskonałości, które niestety oszpecają.

 Nawadnianie i nawilżanie

To kwestie priorytetowe w ciągu całego roku, ale przede wszystkim właśnie latem. Pamiętajmy, że nawadnianie skóry musi przebiegać od wewnątrz – wypijajmy minimum 2 litry wody niegazowanej każdego dnia. Podczas upałów zalecana jest odpowiednio większa ilość płynów.
Nawilżanie samej cery to kolejna sprawa. Zbyt przesuszona bardzo szybko spowoduje zmarszczki, a cera będzie wyglądać na zmęczoną. Wybieraj kosmetyki dedykowane skórze, o którą chcesz zadbać, weź też pod uwagę swój wiek. Sprawdzaj skład kremów, na przykład kosmetyki arbonne są wegańskie, czyli nie zawierają w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego. Do tego są bogactwem cennych, naturalnych składników, w większości to wyciągi roślinne.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Silne promienie słoneczne mogą przyczynić się do powstania udaru, ale są również rakotwórcze. To dlatego wszystkie kosmetyki, które zostają nakładane na ciało, powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne. Kremy, podkłady, balsamy, serum z takimi właśnie właściwościami, mają między innymi kosmetyki arbonne. To one dają optymalną ochronę.
Musimy pamiętać, że uwielbiane przez nas słońce, które opala naszą skórę, działa też na jej stan negatywnie. Wywołuje przebarwienia, zmarszczki, a w skrajnych przypadkach nawet raka złośliwego skóry – czerniaka. Lepiej zapobiegać niż zwalczać tak przykre następstwa.

 Oczyszczanie

Smarujesz ciało olejkiem do opalania, zażywasz kąpieli morskich albo w basenie. Pocisz się, przemierzasz długie kilometry w różnych warunkach, by zwiedzić najpiękniejsze zakątki obranego na wakacje kierunku. Nie zapominaj o czystości swojej skóry. Na zanieczyszczenia najbardziej narażona jest oczywiście skóra twarzy, bo ta nie jest przecież zakrywana. Warto więc co najmniej kilka razy dziennie dokładnie umyć ją delikatnym żelem myjącym czy przetrzeć tonikiem. Należy używać środków, które nie zapychają porów. Wtedy skóra nie może oddychać, przez co pojawiają się zaskórniki i stany zapalne. Lepiej, by skóra była zawsze świeża, czysta i dotleniona.
Kosmetolodzy nie zalecają, by latem stosować gruboziarnisty peeling. Wtedy usunięciu mogą uleć głębsze partie naskórka, przez co na twarzy pojawią się szpetne przebarwienia. Nie ma jednak wątpliwości, że o usuwanie zrogowaciałego naskórka trzeba dbać i to właśnie szczególnie latem. Do realizacji takich zabiegów o wiele lepiej jest wybierać drobne, delikatne peelingi, a ich stosowanie zostawić na wieczór.

Podczas wakacyjnych wojaży nie zapominaj o swojej skórze. Właśnie teraz potrzebuje ona wzmożonej opieki. Z całą pewnością wynagrodzi Ci świeżym, nieskazitelnym wyglądem, jeśli tylko nie będziesz jej fundować szkodliwych czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *