Uroda

„A ty pokaż swoje nogi”

Kobiece nogi…

nogi bez żylakówChyba każdy z nas zna tekst tej piosenki. Szkoda, że rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej okrutna. Wiele kobiet nie chce pokazywać swoich nóg. Przyczyną na taki stan rzeczy jest to, że dużo kobiet wstydzi się swoich nóg. Niestety choroby takie jak żylaki, otyłość lub różnego rodzaju blizny, przeszkadzają, powodują dyskomfort psychiczny. Nie dziwię się, że kobieta nie chce pokazywać swoich nóg kiedy wyglądają one nie zbyt atrakcyjne. Dla wszystkich mężczyzn dobrym porównanie byłoby chwalenie się starym zniszczonym samochodem( nie do przyjęcia).

Mity i fakty

Na wstępie chciałbym przegonić mity na temat żylaków, okazuję się, że żylaki to nie jest głównie zmartwienie kobiet, tak drodzy panowie. Jeżeli chodzi o pełnoprawne żylaki to występują one z taką samą częstotliwością w przypadku obu płci. Można jedynie dopatrywać się zależności, w przypadku tzw. „pajączków”. Jest to choroba żylna zwiastująca najczęściej późniejsze występowanie żylaków. Pajączki na nogach powodują rozszerzenie się żył, dotyczą one tak samo jak żylaki dolnej części nóg.

Innymi mitem jest to, że żylaków można się nabawić. Badania co prawda nie wskazują jednoznacznej odpowiedzi, ale żylaki to w głównym stopniu choroba genetyczna. Zdarza się, że nabędziemy żylaki w raz z biegiem czasu, wskutek zbyt długiego przebywania w jednej pozycji. Nie zmienia jednak to faktu, że nawet zawodowy sportowiec może mieć problemy z żylakami, chodź wydawało by się, że jego styl życia temu zaprzecza i nie powinien mieć problemu z żylakami.

Leczenie to nadzieja

Sytuacja nie jest jednak beznadziejna, żylaki można leczyć i to skutecznie. Powstało wiele metod na zwalczanie tej dolegliwości. Najbardziej popularna i w dodatku bardzo skuteczna to laser. Dzięki operacjom laserowym można uniknąć bólu, stresu oraz mamy pewność, że żylaki w krótkim czasie znikną. Nie jest to też wbrew pozorom aż tak droga operacja, robimy ją raz a efekt jest naprawdę długi, często pozbywamy się żylaków do końca życia. Inne operacje są bardziej „mechaniczne” wykonywanie przez lekarzy, typu wyrzynanie żylaków, wiążą się one z możliwością powstania blizny, jej wygląd nie jest łatwy do zniesienia.

Żylaki są wszędzie

Ogólnie rzecz ujmując, żylaki to powszechny problem świata. Wiele osób choruje na nie, wiele osób nie potrafi sobie z nimi poradzić. Najbardziej są poszkodowane kobiety, które chciały by chodzić w krótkich spódnicach a żylaki im to uniemożliwiają. Mężczyźnie raczej mniej przywiązują do tego uwagę, dla nich wygląd zewnętrzny nie jest aż tak ważny, chodź stopniowo się to zmienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *