Biznes i finanse

Jak pokonać lęk podczas wystąpień publicznych?

Niestety sporo z nas ma problemy przed śmiałym wystąpieniem publicznym. Trema dopada nam tym bardziej jeśli prezentacja odbywać ma się w otoczeniu nieznanych nam osób. Właśnie po to są szkolenia medialne, by z pocącego się ze zdenerwowania tchórza przeistoczyć się w pewnego siebie i swoich racji mówcę.

Na szkoleniach medialnych przedstawiane są podstawowe aspekty dotyczące nie tylko zachowań podczas przemówień, ale również sposobów na to, by zmienić tok myślenia i zacząć wierzyć we własne możliwości.

Jak przyznają eksperci, przede wszystkim ważne jest doskonałe przygotowanie do wystąpienia ? wtedy przynajmniej mamy opanowaną jego część merytoryczną i nie zaskoczy nas żadne pytanie ze strony słuchaczy a jak wiadomo to one właśnie najbardziej rozpraszają, irytują i wprawiają w dekoncentrację.

W celu przygotowania warto nie tylko przypomnieć sobie całą zebraną wiedzę na temat określonego zagadnienia, ale również zrobić sobie kilkakrotną wizualizację wystąpienia. Po prostu wyobraźmy sobie, jak spotkanie będzie przebiegać a dzięki temu skutecznie wyeliminujemy możliwe błędy.

Szkolenia medialne wskażą nam odpowiednią drogę, którą należy podążać chcąc nabyć wprawy w tego rodzaju kontaktach z szeroką publicznością. Na nich dowiesz się również jak ważny jest dobry humor, sygnały niewerbalne czy ćwiczenia relaksacyjne tuż przed wyjściem na wielką scenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *