zatrudnienie obcokrajowca
Biznes i finanse

Praca w Polsce według Ukraińców

Do Polski nadal zjeżdżają Ukraińcy. Odkąd nasz rząd ułatwił procedury uzyskiwania pozwolenia na legalny pobyt i legalną pracę obywatelom Ukrainy, w celach zarobkowych zamieszkało w naszym kraju blisko 3 miliony Ukraińców. Większość z nich do opuszczenia swojej ojczyzny zmusiła sytuacja zbrojna oraz brak możliwości uzyskiwania dochodów.

Co mówią o polskich pracodawcach Ukraińcy? Większość potwierdza, że zatrudnienie obcokrajowca na naszych terenach znacznie zmieniło się w ostatnich kilku latach. Ukraińcy mogą dzisiaj liczyć już na takie same warunki pracy i takie samo wynagrodzenia za wykonane obowiązki zawodowe jak Polacy. Pracodawcy cenią pracowników z Ukrainy. Są skłonni dawać im podwyżki, by tylko chcieli pracować.

Co ciekawe, polski pracodawca oferuje nie tylko pracę, ale nierzadko również zakwaterowanie, transport do miejsca pracy czy wyżywienie. Dzięki temu Ukraińcy generują oszczędności, które pozwalają im na pomoc finansową swoim bliskim, którzy zostali na Wschodzie.

Zdaniem Ukraińców, Polska jest doskonałym miejscem do życia. Bliskość granicy i dobre zarobki sprawiają, że ci decydują się na stały pobyt. Nierzadko ściągają swoje rodziny, by właśnie u nas rozpocząć nowe, lepsze życie. Znaczna mniejszość planuje powrót na Ukrainę. To u nas kupują mieszkania, posyłają dzieci do szkoły. Do Polski przyjeżdża też coraz więcej Ukraińców na studiach, a wykształcenie pozwoli im na znalezienie jeszcze lepszej pracy właśnie w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *