Przedszkola w Warszawie
Zdrowie

Prawidłowy rozwój dziecka w przedszkolu

Jeśli chcemy zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, ważne jest posłać je do przedszkola, gdzie otrzyma wszechstronną edukację. Ważne jest zarówno rozwijanie kreatywności, jak i aktywność fizyczna. Przedszkole Mokotów może zaoferować taki właśnie system nauczania, oferując nie tylko standardowy program nauki, ale także liczne zajęcia dodatkowe. Oprócz normalnej nauki alfabetu i matematyki można zapisać dziecko na zajęcia z rytmiki, warsztaty plastyczne, zajęcia z piłki nożnej i tenisa ziemnego czy też naukę gry na instrumencie.

Placówka ta prowadzi lekcje gry na pianinie, a także na skrzypcach. Pomysłową opcją są spotkania ze sztuką ? zajęcie dla najmłodszych, które kształtują ich wrażliwość estetyczną. Dla przedszkolaków ciekawych świata przygotowano warsztaty naukowe, gdzie dzieci uczą się koncentracji oraz kreatywnego myślenia. Na terenie przedszkola nad zdrowiem dzieci czuwa pielęgniarka oraz lekarz pediatra, można liczyć również na pomoc psychologa.

Podobną ofertę posiada przedszkole Białołęka. W tej placówce pracuje starannie dobrana, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która prowadzi liczne zajęcia edukacyjne. Na liście dostępnych w ramach czesnego zajęć znajduje się język angielski, gimnastyka korekcyjna, rytmika, zajęcia sportowe dla najmłodszych oraz oczywiście nauka czytania i pisania. Wszystko to odbywa się w kameralnych grupach, a podczas zajęć stosuje się nowoczesne technologie. Oprócz tego znajdziemy tu interesujące zajęcia dodatkowe, jak nauka taekwondo, ceramika dla dzieci czy taniec. Nie brak także takich atrakcji jak ciekawe wycieczki, a dzieci goszczą między innymi w Centrum Nauki ?Kopernik? czy wiosce indiańskiej w Powsinie.

Dodatkowe informacje można odnaleźć na oficjalnej stronie każdego przedszkola. Znajdują się tam również galerie zdjęć, ukazujące zajęcia z dziećmi oraz przygotowane dla nich atrakcje. Od 2009 roku istnieje możliwość zapisywania dzieci, które ukończyły drugi rok życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *