Edukacja

Przedszkole językowe z metodą immersji

Większość z dzisiejszych, nowocześnie działających placówek przedszkolnych w celu zaspokojenia potrzeb edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym, wprowadza w swoim programie nauczania możliwość nauki języka obcego. Ze zrozumiałych względów jednym z najczęściej oferowanych języków jest język angielski. W celu znacznego ułatwienia nauki tego języka dla dzieci uczęszczających do przedszkola, każda z placówek wybiera najbardziej efektywne metody nauczania. Fundamentalna podstawą każdej z nich jest to, że dziecko w wieku przedszkolnym jest jeszcze niejako ?nieskażone? pewnymi naleciałościami językowymi i dużo chętniej i łatwiej uczy się nowego języka.

Zanurzenie dziecka w języku angielskim

Jedną z doskonałych i zarazem bardzo popularnych metod nauki języka angielskiego oferowanych na przykład przez przedszkole językowe Konstancin jest metoda immersji językowej. Metoda ta polega niejako na ?zanurzeniu? malucha w języku angielskim poprzez stworzenie mu najbardziej optymalnych warunków osłuchiwania się z językiem anielskim. Maluch poznając pojedyncze wyrazy oraz całe zdania wypowiadane tylko i wyłącznie w języku angielskim, zaczyna je sobie przyswajać i traktować je, jako coś zupełnie najnormalniejszego. Rozmowy z rówieśnikami znajdującymi się w grupie, które są prowadzone w dany języku pozwalają na dużo szybsze jego przyswojenie.

Po osłuchaniu się i zrozumieniu podstawowych wyrażeń maluch zaczyna w sposób samodzielny używać języka obcego w grupie. Zastosowanie gry lub zabawy w immersji językowej będzie bez wątpienia dodatkowym plusem wpływającym na poznanie i rozumienie poszczególnych zdań i zwrotów językowych. Ważne jest żeby dziecko w trakcie lekcji angielskiego postrzegało ją, jako coś w pełni naturalnego. Oprócz wielu korzyści, jakie otrzymuje dziecko także i rodzice nic nie tracą a wręcz zyskują na tym ze dziecko zaczyna naukę języka obcego już na etapie wczesnoprzedszkolnym.

Pośród tych korzyści możemy wymienić chociażby oszczędność czasową wynikającą z faktu braku potrzeby dowożenia dziecka na dodatkowe kursy językowe. Maluch uczący się języka obcego w znanym i przyjaznym otoczeniu czuje się znacznie bezpieczniej a co za tym idzie dużo chętniej przyswaja sobie obcy język. Nie ma chyba nic gorszego dla dziecka niż próba nudnego uczenia dziecka czegoś na siłę wbrew jego woli. Zdecydowanie korzystniejszą opcja jest nauka w formie zabawy z rówieśnikami. Możliwość nauczania języka metoda immersji wpływa na korzystny rozwój umiejętności komunikatywnych dziecka w dwóch językach. Poza tym każde dziecko uczące się już w przedszkolu języka obcego zyskuje niejako ?inwestycję długoterminową? umożliwiającą szybsze znalezienie pracy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *