hematolog warszawa
Zdrowie

Szpitale jako centrum rozprzestrzeniania się koronawirusa

Czy wiesz, że dzisiaj nawet 30% zarażonych na koronawirusa to personel służby zdrowia? Niestety, COVID-19 rozprzestrzenia się niezwykle szybko i łatwo, a to właśnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i inni pracownicy szpitalu są najbardziej narażeni na zachorowanie. Co zalecają eksperci?

Jeśli nie musisz, nie wybieraj się do szpitala. Zabiegi, które nie zagrażają życiu, naprawdę mogą poczekać, tak samo wizyty kontrolne. Pamiętajmy, że część szpitali zostało przekształconych na te zakaźne, brakuje personelu na oddziałach innych aniżeli tych zakaźnych. Same placówki przeniosły zaplanowane operacje i przyjęcia pacjentów, którzy nie wymagają natychmiastowej pomocy.

Pamiętajmy również, że jeśli zachodzi taka konieczność, zawsze można zadzwonić do przychodni po poradę przez telefon albo online. Lekarze nie mają dzisiaj żadnego problemu z wystawianiem elektronicznych recept. Te z kolei można uzyskać między innymi w prywatnych klinikach leczniczych. Właśnie takie podmioty uznawane są za bezpieczniejsze, ponieważ zachowują doskonałe warunki ochrony i bezpieczeństwa personelu oraz pacjentów. Znaleźć w nich można różnych specjalistów, pracuje tam niejeden chirurg, ortopeda czy hematolog. Warszawa może pochwalić się co najmniej kilkoma prywatnymi przychodniami o naprawdę doskonałej renomie. Jeśli potrzebujesz konsultacji albo diagnostyki i skutecznego leczenia, w czasach pandemii koronawirusa minimalizuj ryzyko zarażenia i w razie konieczności wybierz się właśnie do jednej z prywatnych przychodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *