jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne
Zdrowie

Po co Ci trener personalny?

W oczach wielu osób współpraca z trenerem personalnym jest wyrazem snobizmu, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, który wydaje się stosunkowo niestandardowy zważywszy, że trenować można samemu. Praktyka pokazuje jednak, że trening prowadzony we własnym zakresie, nawet poparty rozmaitymi wskazówkami i poradami, np. z Internetu, nie jest tak efektywny i owocny jak praca pod okiem specjalisty z prawdziwego zdarzenia.

Biorąc pod uwagę powyższy fakt, trener personalny okazuje się strzałem w dziesiątkę i inwestycją, która paradoksalnie, może doprowadzić do całkiem solidnych oszczędności. Ponadto realizując pod jego kontrolą program ćwiczeniowy, możemy uzyskać zamierzone rezultaty i uniknąć poniższych sytuacji:

Bezpieczeństwo dla zdrowia

Wbrew pozorom, użytkowanie siłowni wiąże się z pewnymi zagrożeniami, ponieważ jeśli nie dysponujemy odpowiednim doświadczeniem, istnieje ryzyko nabawienia się kontuzji, a z każdym takim zdarzeniem wiążą się konsekwencje zarówno zdrowotne jak i finansowe. Wybór odpowiedniego obciążenia, technika wykonywania konkretnych ćwiczeń, ustalanie obciążeń oraz regularności treningów – zabierając się za to nieostrożnie możemy doprowadzić do przykrej kontuzji lub po prostu dyskomfortu psycho-fizycznego – bo przecież nie jest naszym celem, wybierając się na siłownię, aby być ciągle umęczonym i obolałym, prawda?

Dobór diety oraz suplementów

Jak się odżywiać z pozytywnym skutkiem dla naszego organizmu oraz wyglądu? Oczywiście, można czytać na takie tematy w sieci, jednakże najlepiej trzymać się koncepcji przygotowanej przez osobę, która ma z nami do czynienia, poznała nasze preferencje, możliwości organizmu oraz charakter. Ekspert, którego wiedzę udokumentowały profesjonalne kursy trenera personalnego mogą tutaj naprawdę pomóc. To właśnie dzięki posiadanej wiedzy trener może nas nauczyć jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne będące istotnym czynnikiem zarówno przy redukcji jak i robieniu masy.

Zdrowy wygląd i zdrowe samopoczucie

Atrakcyjny wygląd, świetna forma fizyczna – to jest cel pracy pod okiem trenera personalnego. Gdy się o tym wszystkim pomyśli, wydanie pieniędzy na trening w takiej formie nie wydaje się już czymś luksusowym, a raczej rozsądnym.

One Reply to “Po co Ci trener personalny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *