posadzki epoksydowe
Motoryzacja

Trwałe posadzki do garażu

Podłoga w garażu ma być nie tylko trwała i odporna na duży ciężar. Dobrze, jeśli będzie też łatwa w utrzymaniu czystości i oczywiście estetyczna. O ile jeszcze do niedawna najczęściej stosowano w takich pomieszczeniach płyty betonowe albo ceramiczne mrozoodporne, tak dzisiaj coraz więcej osób skłania się ku posadzkom epoksydowym.

Jeśli podłoga żywiczna sprawdza się w miejscach publicznych o sporym poziomie eksploatacji, fabrykach, warsztatach samochodowych, hurtowniach, magazynach i halach przemysłowych, to dlaczego nie można by jej stosować w przestrzeniach publicznych? Okazuje się, że można i taka podłoga może być na dodatek całkiem ładna.

Posadzki epoksydowe są idealnie trwałe, odporne na ciężar, mróz, wysokie temperatury, wilgoć, nie pękają, nie kruszą się. Do tego ich powierzchnia jest idealnie gładka więc łatwo się je czyści.

Warto również wspomnieć, że posadzki epoksydowe sprawdzają się dzisiaj także jako element dekoracyjny. Można do nich dodawać drobinki kwarcu, które mienią się niczym brokat. Co więcej, masę żywiczną można zabarwiać wedle uznania, dzięki czemu doskonale pasuje do każdego wnętrza. Dzisiaj na tego typu podłogę stawia się nie tylko w garażach, ale coraz częściej także w łazienkach, przedpokojach, kuchniach, a nawet salonach. Dosłownie wszędzie tam, gdzie oprócz estetyki wyglądu zwraca się uwagę na funkcjonalność i praktyczność podłoża.

Ciekawostką może być także fakt, że posadzki epoksydowe można kłaść samodzielnie. Krótki instruktaż znaleziony w sieci z całą pewnością pomoże każdemu laikowi poznać sztukę kładzenia takiej podłogi. Jeśli liczy się dla Ciebie dobra jakość, trwałość i żywotność podłoga w pomieszczeniu, które narażone jest na ekstremalne warunki, to posadzka z żywicy będzie świetnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *