Uroda

Wygładzanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej

Wygładzanie zmarszczek obecnie jest procesem, który może zachodzić bez użycia skalpela. Zabiegi służące odmłodzeniu twarzy są przeznaczone dla obu płci, które chcą zadbać o wygląd swojej twarzy. Mięśnie twarzy przez całe nasze życie intensywnie pracują, dlatego też na naszej skórze pojawiają się oznaki minionego czasu. Podanie dawki pewnych substancji wprost do mięśni twarzy bezinwazyjnie odmładza wygląd skóry.

Bliżej botoksu

Popularnym środkiem, stosowanym w medycynie estetycznej jest botoks, czyli specjalnie przygotowana toksyna botulinowa. Wstrzyknięcie nawet niewielkiej ilości tego białka do tych mięśni twarzy, które pracują najczęściej i najbardziej intensywnie, łagodzi skutki kurczliwości mięśni, które pokazują się od razu na twarzy. Botoks naturalnie hamuje pewne procesy, zachodzące podczas ruszanie mięśniami twarzy, tak, aby zapobiec nadmiernym wpływom na stan delikatnej skóry naszej twarzy. W ten sposób skóra nie ulega marszczeniu czy innym ruchom, nie męczy się i może zachować młody wygląd, pozbawiony efektów płynącego czasu.

Oczywiście, botoks działa wybiórczo, działając tylko na te najbardziej aktywne miejsce. Taki zabieg nie wpływa na duże zubożenie mimiki twarzy, tylko zapobiega powstawaniu zmarszczek na dojrzej skórze, która jest podatna na wszelakie uszkodzenia. Wszystkie pozostałe mięśnie twarzy pracują odpowiednio, a botoks hamuje tylko te najbardziej problemowe części twarzy. Chcąc spróbować czegoś innego niż popularny botoks, warto sięgnąć po popularny wypełniacz zmarszczek, czyli skoncentrowany kwas hialuronowy.

Ma on niezwykłe i długotrwałe właściwości nawilżające, bowiem w naturalny sposób wiąże wodę w komórkach skóry. Bardziej nawilżona cera natychmiastowo młodnieje o parę dobrych lat. Odmłodzenie skóry w taki sposób jest bezbolesne i nie wymaga skomplikowanych chirurgicznych operacji. Efekt uzyskany za pomocą kwasu hialuronowego jest niezwykle naturalny. Dzieje się tak, ponieważ kwas hialuronowy to związek znany naszemu ciału, więc nie jest wykrywany, jako ciało obce i skóra może przyswoić go w całości. Z biegiem czasu zawartość tego kwasu w skórze maleje, toteż twarz zaczyna szarzeć, wygląda na przesuszoną, a na tej skórze łatwo o uszkodzenia w postaci nieestetycznych zmarszczek. Kwas hialuronowy w zupełnie naturalny sposób odmładza twarz, nie wywołując absolutnie żadnych efektów ubocznych.

Jeszcze inną metodą jest zabieg Geneo+, dzięki któremu możemy bezinwazyjnie odmłodzić swoją skórę. Wygładzanie zmarszczek Gdańsk odbywa się coraz częściej tego typu procedurą.

W gabinecie medycyny estetycznej możemy usunąć zmarszczki, unikając mocno inwazyjnych zabiegów i zdając się na najbardziej profesjonalne metody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *