Uroda Zdrowie

Jak zadbać o paznokcie?

Dłonie są bezwzględnie naszą wizytówką. Świadczą nie tylko o dbałości o codzienną higienę, ale mogą być wręcz ozdobą, czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność zewnętrzną. Tak na pewno jest w przypadku kobiet, dla których idealnie zadbane paznokcie są dekoracją całościowego looku.

Pielęgnacja dłoni i samych paznokci nie jest jednak sprawą prostą. Już dawno minęły czasy, gdy wystarczyło wyszorować je dokładnie mydłem. Dzisiaj, odnajdujemy szereg sposobów na poskromienie najczęściej występujących problemów z tą częścią ciała. Smarujemy dłonie kremami nawilżającymi a suche skórki traktujemy specjalnymi olejkami. Na manicure wybieramy się do profesjonalnych salonów kosmetycznych. Wszystko to nie tylko z braku czasu, ale przede wszystkim braku umiejętności i specjalistycznego sprzętu.

Hitem jest przecież dzisiaj manicure hybrydowy wykonany w salonie urody. To odpowiedź na wieczny brak czasu i pośpiech, ale również szereg prac fizycznych, jakie przychodzi paniom wykonywać. Takie malowanie paznokci nie jest możliwe w warunkach domowych, koniecznym staje się posiadanie odpowiednich lakierów i lampy, która takowy lakier utrwali. Efekty takiego malowania paznokci są zaskakujące ? lakier nie odpryskuje do około 4 tygodni. To doskonały sposób na zadbane paznokcie w czasie wakacji czy codziennego funkcjonowania.

Pamiętajmy również, że warto kierować się modą i stawiać na odważne wzornictwo. Dzisiaj hitem są różne kolory wszystkich paznokci, kosmetyczki stawiają też na dekoracyjne wzorki, które łatwo utrwalają. Co ważne, paznokcie mają pasować do naszej osobowości, stylu. Ich ozdoby należy też dobierać zgodnie indywidualną codziennością.

Paznokcie w pracy

Wiele zależy od profesji, jaką wykonujemy natomiast nie ulega wątpliwości, że manicure powinien być zawsze schludny. Na nieco więcej szału mogą pozwolić sobie osoby wykonujące wolne zawody czy też prowadzące własną działalność. Barmanka czy fryzjerka z paznokciami w kolorze krwistej czerwieni na pewno nie będzie dla nas żadnym zaskoczeniem natomiast lekarka, nauczycielka czy finansistka już tak. Optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich są paznokcie średniej długości i niezmienny od lat francuski manicure.

Paznokcie na różne okazje

Brokat, cekiny, krzykliwe wzory i kolory to domena niejednej imprezy. Sylwester i cały okres karnawału czy wesele to dogodne ku temu okazje. Nieco inaczej będzie, jeśli weźmiemy pod uwagę firmowy event czy też imieniny cioci ? preferowany jest wtedy standard. O ile na specjalne okazje warto korzystać z usług manicurzystek, tak na co dzień możemy zadbać o paznokcie samodzielnie. Co więcej, pomocne stają się naturalne, domowe sposoby.

Pielęgnacja paznokci w domu

Aby utrzymać całe dłonie i paznokcie w dobrym stanie, warto korzystać z łatwo dostępnych środków. Każdego dnia należy wcierać nawilżający krem do rąk, w paznokcie wcierać olejek rycynowy a następnie traktować je odpowiednią odżywką wzmacniającą.

Co niszczy paznokcie?

Oprócz codziennej pielęgnacji, warto postarać się o zaniechanie destrukcyjnych czynności, które paznokcie mogą niszczyć. Na pewno niekorzystne jest nakładanie tipsów ? dużo lepiej sprawdzi się manicure hybrydowy. Kosmetyczki nie zalecają też wycinania skórek, bo po takim zabiegu te rosną jeszcze szybciej. Starajmy się nie uderzać płytką paznokcia o twarde struktury. Jeśli same o nie dbamy, to proces ten powinien odbywać się przy stosowaniu pilników, polerek czy nożyczek najlepszej jakości. Tą samą zasadę warto uznawać nabywając lakiery i odżywki do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *