Menu żywieniowe
Zdrowie

Zdrowe przedszkolne menu

Przedszkolne menu

Przedszkole, to nie tylko codzienne zabawy, nauka nowych umiejętności i spacery z Ciociami ? pedagogami. To także posiłki ? począwszy od śniadania, po obiad i podwieczorek a czasem nawet kolację. Czy zawsze to przedszkolne menu jest atrakcyjne dla dzieci, a jednocześnie zdrowe?

Nie wmuszamy posiłków

Ważną zasadą, którą należałoby stosować w każdej placówce przedszkolnej jest fakt nie zmuszania dziecka do posiłków. To nie ważne, że nakryto do stołu, że inne dzieci już zajadają, aż trzęsą im się uszy. Jeżeli maluch nie jest przekonany do proponowanej diety, nie lubi czegoś lub zwyczajnie nie ma ochoty jeść w danym momencie, nie wolno go do tego zmuszać. Dziecko powinno mieć pełną możliwość wyboru. Oczywiście warto podpowiedzieć Maluchowi, że warzywa, które znajdują się na talerzyku są naprawdę smaczne, o czym nie przekona się, gdy sam nie spróbuje, ale nie można robić tego metodami inwazyjnymi. A co jeżeli wybrane przez nas przedszkole oferuje nieciekawe menu?

Wybierz inne przedszkole. Włochy to dzielnica stolicy, w której takich placówek jest mnóstwo. Warszawiacy w ogóle mają pole do popisu w tej kwestii. Im łatwo znaleźć odpowiednie dla dziecka przedszkole. Piastów, Bemowo, Mokotów, Ursynów i wiele innych dzielnic, w których można przebierać w przedszkolach i mieć prawie stuprocentową pewność, że dziecko zostanie do któregoś przyjęte a jeżeli nie uda się skorzystać z miejsca w placówce państwowej, pozostają jeszcze przedszkola prywatne.

Są także placówki, które proponują posiłki dla dzieci, które mają na co dzień wprowadzoną specjalną dietę ? na przykład bezmleczną, czy bezglutenową lub dietę dla cukrzyków.

 

Przedszkole Pruszków Pomarańczowa Ciuchcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *