zgrabne nogi
Zdrowie

Żylaki i sposoby na ich leczenie w nowoczesnej medycynie

 

Leczenie żylaków to proces który wymaga albo czasu albo pieniędzy, jeżeli mamy dużo pieniędzy, wtedy nie potrzebujemy czasu, natomiast, jeżeli mamy czas to nie potrzebujemy tak dużo pieniędzy. Moim zdaniem warto jest zadać sobie pytanie co chcemy osiągnąć i jaką z powyższym metod preferujemy. Dla jednych bardziej odpowiednia będzie długotrwała terapia ale za to w stu procentach bezpieczna i naturalna, natomiast dla innych nie wchodzi to w grę, potrzebują szybkiego efektu, bez nakładu pracy własnej.

Laser w leczeniu żylaków

Co do efektu szybkiego najbardziej popularny jest laser, leczenie żylaków dzięki laserem jest dziecinnie proste. Wystarczy tylko pójść do wybranego wcześniej gabinetu lekarskiego, skonsultować się z lekarzem i wykonać zabieg. Nie każdy reaguje dobrze na laser, dlatego ważne jest to aby w czasie konsultacji z lekarzem zadawać jak najwięcej pytań, pomoże to rozwiać wątpliwości odnośnie decyzji. Laser działa bardzo prosto chodzi o to aby rozgrzać krew do tego stopnia aż żyły zaczną się kurczyć, zamykać, dzięki temu obieg krwi znowu jest prawidłowy a żyły nie wystają już ponad powierzchnię skóry. Laser jest całkowicie bezpieczną oraz bezinwazyjną metodą. Działa punktowo, dzięki czemu nie ma możliwości powodowania rozległych obrażeń czy poparzeń.

Dieta i ruch

Co do metod bardziej naturalnych najlepiej wymienić zdrowy tryb życia oraz odpowiednia dieta. Jeżeli będziemy dbali o to co jemy, to na pewno łatwiej będzie opóźnić występowanie żylaków. Niestety, żylaki to choroba genetyczna, dlatego jeżeli mają się pojawić to na pewno się pojawią, kwestia tylko kiedy. My odpowiednią dietą oraz stylem życia możemy je opóźnić. Bardzo ważne jest to jak pracujemy, czy jest to pozycja statyczna, np. stojąca lub siedząca. Jednostajne przebywanie bez ruchu w jednej pozycji jest bardzo złe dla naszych nóg, przyspiesza to powstawanie żylaków oraz innych chorób krążenia. W zachowaniu dobrego wyglądu nóg pomorze nam też regularne uprawianie sportu, dzięki sportowi możemy naprawdę dużo zyskać nie tylko jeżeli chodzi o leczenie żylaków ale również o zdrowie całego organizmu.

Nie wyleczysz się żadnymi maściami

Największym mitem co do leczenia żylaków bez wątpienia jest używanie różnego rodzaju żelów, maści czy kremów. Takiego rodzaju preparaty ich nie wyleczą co najwyżej zlikwidują objawy, nie będziemy czuć tak bardzo dokuczliwości np. ciężkich czy obolałych nóg. Specyfiki takie nic nie leczą uśmierzają tylko ból i inne dolegliwości.

O nogi po prostu warto dbać

kobiece nogiJak widać leczenie żylaków to bardzo obszerny temat, można by pisać o nim bardzo długo, mimo tego polecam zapoznać się z fachową literaturą na ten temat. Moim zdaniem trzeba obrać indywidualną metodę leczenia, nie każdy ma pieniądze ale nie każdy ma też czas. Moim zdaniem najlepiej jest zacząć od rozsądnej diety i zmiany trybu życia (chyba, że się zdrowo odżywiamy nie trzeba tego wdrażać) , jeżeli to nie pomoże warto jest się udać do specjalisty. Tam zapewne usłyszymy propozycję odnośnie laserowego usunięcia żylaków ale co sami z tym zrobimy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nie ważne jaki sposób warto jest się pozbyć tej niewygodnej dolegliwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *