Leczenie żylaków laserem
Uroda Zdrowie

Żylaki – jak się ich pozbyć?

 

Żylaki to dość uciążliwy defekt organizmu, który objawia się pogrubionymi żyłami kończyn. Najczęściej spotykane są żylaki nóg, które powodują, że osoba mająca tą przypadłość czuje się cały czas zmęczona oraz ma przykre uczucie obolałych kończyn. Na szczęście medycyna zna sposoby walki z tą przypadłością, a wśród stosowanych metod znajdziemy leczenie żylaków laserem, leczenie operacyjne żylaków oraz leczenie poprzez wymrażanie. Trzeba jednak zaznaczyć, że obojętnie od użytej metody, żylaki mogą nawrócić, jednak po dokonaniu zabiegu człowiek powinien mieć kilka lat spokoju. Dlatego też warto zainwestować w leczenie żylaków, które znacznie poprawi kondycję organizmu oraz da poczucie większego komfortu.

Leczenie żylaków laserem to wygodna metoda, której zalety to brak bólu pacjenta oraz szybkość. Dzięki temu jest to jeden z najpopularniejszych sposobów leczenia żylaków w kraju oraz na świecie. Dodatkowe zalety tego rozwiązania to również wysoka skuteczność zabiegu, krótki czas operacji (ok. godziny) oraz brak konieczności przebywania pacjenta po zabiegu w szpitalu ? do trzech godzin po zabiegu może się on udać do domu. Na czym polega leczenie żylaków laserem? Przede wszystkim przeprowadzane jest rozpoznanie lekarskie i jeżeli nie ma przeciwwskazań ? jak na przykład cukrzyca pacjenta ? można skalibrować odpowiednio wiązkę lasera. Krok kolejny to mapowanie żylaków, dzięki czemu medycy wiedzą, gdzie dokładnie operować laserem, a następnie założenie cewnika ze światłowodem, który we współpracy z laserem zamyka żyłę.

Niestety, metoda laserowa nieco kosztuje – w zależności od wielkości żylaków i niezbędnych działań cena może wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dokładne cenniki znajdują się na stronach internetowych prywatnych gabinetów medycznych oraz podobnych placówek. Warto też dodać, że usuwanie żylaków metodą klasyczną może zostać przeprowadzone przez szpital mający kontrakt z NFZ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *