garnek elektryczny
Technologia

Garnki elektryczne – za czy przeciw?

Funkcjonalny garnek elektryczny to urządzenie, za pomocą którego można przyrządzić różnego rodzaju dania, zupy, ryż, a nawet warzywa. Zaletą tychże garnków jest możliwość przyrządzenia posiłku bez konieczności posiadania w domu kuchenki. Czy warto taki sprzęt posiadać w domu?

W domu niekoniecznie. W podróży tak!

Załóżmy, że często się przemieszczamy. Wyjazd do miejscowości oddalonej o kilkaset kilometrów od domu nie zawsze wiąże się z dostępem do kuchni. Wybór niewielkiego pokoju gościnnego to ryzyko, że przyrządzenie pełnowartościowych dań będzie co najmniej trudne. Dlatego garnki elektryczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują. Owszem, można je zakupić również do domu. Bądź co bądź zużywają one bardzo mało energii, co czyni je świetną alternatywą dla np. piekarnika.

Podstawowe cechy urządzenia

Elektryczny garnek to przede wszystkim oszczędne gotowanie. Moc takiego urządzenia oscyluje najczęściej w granicach 200 – 400 W i całkowicie wystarczy do zaspokojenia potrzeb typowego gospodarstwa domowego. Oczywiście sprzęt ten nie zastąpi dużej kuchni gazowo-elektrycznej lub piekarnika, ale sprawdzi się np. wówczas, gdy pojawia się konieczność przyrządzenia posiłku dla jednej osoby. Ważną funkcją garnków elektrycznych jest też zdolność do automatycznego mieszania znajdujących się w środku składników. Dzięki temu dania zachowują swój naturalny, zdrowy smak i skład.

Czy to wystarczy?

Wiele osób zastanawia się, czy posiadanie garnka elektrycznego sprawdzi się w dużych rodzinach. Otóż tak! Niektóre urządzenia wyróżniają się pojemnością wynoszącą aż 6 – 7 litrów. Jest to wystarczająco dużo, by przygotować smaczny i pożywny obiad dla kilku osób. Oczywiście sprzęt ten będzie zużywał nieco więcej energii, ale biorąc pod uwagę takie rozwiązania jak wspomniany piekarnik lub kuchenna mikrofalowa, jest to nadal bardzo mało.

Multicooker – bo elektryczne garnki czasem taką nazwę noszą – to sprzęt, który warto przetestować w domu. Urządzenie z pewnością docenią osoby, które chcą gotować tanio i efektywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *