leczenie hemoroidów
Zdrowie

Jak leczyć hemoroidy?

Hemoroidy to dolegliwość dosyć uporczywa i nierzadko przynosząca ból. To żylaki odbytu, które należy leczyć od razu po ich rozpoznaniu. Należy pamiętać, że schorzenie we wczesnym stadium rozwoju może być zniwelowane znacznie szybciej i w sposób dużo bardziej łagodny, nierzadko chociażby przy wykorzystaniu domowych sposobów. Jeśli hemoroidy zaś zostaną zbagatelizowane, pacjenta może czekać nawet zabieg chirurgiczny.

Chorego powinny zaniepokoić już pierwsze objawy hemoroidów. Do tych zalicza się swędzenie odbytu, później pieczenie i ból a nawet krwawienie. Profesjonalne zdiagnozowanie choroby powinno odbyć się w gabinecie proktologicznym natomiast nie da się ukryć, że rzesza chorych stara się wyleczyć samodzielnie. Wpisując w sieci hasło typu ?leczenie hemoroidów warszawa? można znaleźć albo lekarza, który zajmuje się leczeniem tego problemu albo przeczytać o sposobach walki z tą uporczywą dolegliwością w domu.

W początkowym stadium, hemoroidy można leczyć wywarem z rumianku, kory dębu, kory kasztanowca czy rdestu ? w takiej ziołowej mieszance można brać kąpiel bądź przemywać delikatnie zmienione miejsca. Przydadzą się też okłady z kostek lodu, które obkurczą żylaki i złagodzą ból.

Pamiętajmy również, że konieczna jest odpowiednia dieta. Taka, która nie będzie powodować zaparć ani przewlekłych stanów biegunkowych. Posiłki powinny być przede wszystkim bogate w błonnik, należy też wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Chorzy muszą też uprawiać aktywność fizyczną, rewelacyjny będzie codzienny spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *