chrapanie
Zdrowie

Dlaczego chrapanie jest niebezpieczne?

O tym, że chrapanie jest męczące (przede wszystkim dla innych domowników), wie chyba każdy z nas. Odgłosy wydawane z gardła przez naszego partnera skutecznie powodują bezsenność i brak wypoczynku. Okazuje się jednak, że samo chrapanie jest nie tylko uciążliwą dolegliwością, ale również niebezpieczna chorobą, którą bezwzględnie należy leczyć.
Chrapanie wywołują zbyt wiotkie mięśnie gardła. Najczęściej chrapią mężczyźni po 50 roku życia, ale trzeba zaznaczyć, że z powodu różnych czynników mogą chrapać tez kobiety a nawet małe dzieci. Przyczyną mogą być na przykład powiększone migdałki, przerost trzeciego migdała czy krzywa przegroda nosowa.
Chrapanie jest niebezpieczne, bo może powodować bezdechy senne. Brak odpowiedniej ilości tlenu może być zaś przyczyną niedotlenienia mózgu. Nie można tego lekceważyć.
Na szczęście istnieją skuteczne metody, dzięki którym chrapanie może być całkowicie wyeliminowane, z czego zapewne ucieszy się cała rodzina pacjenta. W pierwszej kolejności trzeba zgłosić się do laryngologa, który określi jednoznaczną przyczynę chrapania a potem zaleci odpowiednią terapię medyczną. Warto szukać dobrej, renomowanej kliniki, która wykorzysta jak najbardziej nieinwazyjne dla chorego sposoby. Takie funkcjonują już niemalże w każdym większym mieści Polski, bo i przecież problem chrapania jest powszechny. Aby znaleźć najlepszą klinikę trzeba wpisać w wyszukiwarkę na przykład ?leczenie chrapania warszawa?. Pamiętajmy, że chrapanie to choroba, która bagatelizowana, może być niestety tragiczna w skutkach. Nie dopuśćmy więc do tragedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *