dietetyk poznań
Zdrowie

Dobry dietetyk w mieście Poznań – dietetyk kliniczny to najlepszy wybór!

Kim jest dietetyk kliniczny i czym różni się od zwykłego dietetyka?

W mieście Poznań dietetyka kliniczna jest dobrze rozwinięta i jest wielu specjalistów do których można się udać. Warto jednak wybrać takiego dietetyka, który ma szerokie kompetencje i wiedzę na temat różnych chorób. Najlepszą rekomendacją są studia ukończone na uczelni medycznej np. Uniwersytet Medyczny w mieście Poznań. Dietetyka kliniczna jest tam jedną ze specjalizacji i dietetyk, który może pochwalić się takim dyplomem ma wiedzę, aby pomóc pacjentowi w prowadzeniu diety w różnych chorobach.

W czym może pomóc dietetyk klinicznydieta eliminacyjna, a może odchudzanie?

Szukając gabinetu dietetyka – Poznań ma bardzo szeroką ofertę – warto poszukać takiego, który specjalizuje się w Twojej jednostce chorobowej lub problemie. Wydawałoby się, że najczęściej szuka się specjalisty, który pomoże z problemem jakim jest odchudzanie. Poznań oferuje liczne programy prozdrowotne wspomagające leczenie nadwagi i otyłości, ale dobry dietetyk kliniczny specjalizujący się w tym temacie będzie niezbędny. Innym schorzeniem, z którym pacjenci często szukają pomocy u dietetyka jest alergia pokarmowa i konieczność podjęcia takich działań jak np. dieta eliminacyjna. Właściwe zbalansowanie diety jest wówczas niezbędne, aby nie dopuścić do niedoborów pokarmowych. Z jakimi jeszcze schorzeniami warto iść do dietetyka?

Dietoterapia – najlepiej zrobi to dietetyk kliniczny.

Dieta w chorobach przewlekłych (także dieta eliminacyjna) jest niezbędnym elementem procesu leczenia i utrzymania remisji. Dlatego jeśli chorujesz na takie schorzenia jak np. cukrzyca typu I i II, choroba niedokrwienna serca, choroba hashimoto – dobry dietetyk kliniczny powinien wesprzeć cię w zakresie edukacji dietetycznej oraz pomóc wybrać właściwy model odżywiania. Może okazać się zasadne wykonanie dodatkowych badań np. sprawdzenie niedoborów pokarmowych lub nadwrażliwości pokarmowych – to także możesz wykonać w jednym z licznych laboratoriów w mieście Poznań. Dietetyk kliniczny będzie potrafił zinterpretować wyniki i wesprze lekarza w procesie leczenia.

Szukaj blisko! Jeżyce, a może Grunwald – dietetyk na pewno się znajdzie!

Obecnie dzięki zdalnym wizytom można szukać dietetyków w całej Polsce. Jednak warto pamiętać że stacjonarna wizyta u dietetyka w Poznaniu może być konieczna. Dlatego warto wybrać takiego, do którego będzie można dojechać bez problemu. Jest to istotne, ponieważ sam wywiad i rozmowa to nie wszystko. Dobry dietetyk przeprowadza także w gabinecie pomiary np. za pomocą specjalnej wagi pomiary masy i składu ciała albo pomiar tkanki tłuszczowej. Tego nie da się wykonać na odległość.

Najważniejsze kryteria wyboru dobrego specjalisty jakim jest dietetyk kliniczny:

  • Najlepiej wybierz niedaleko miejsca zamieszkania. W Poznaniu wielu dobrych dietetyków przyjmuje np. w dzielnicach takich jak Jeżyce czy Grunwald – dietetyk mający stacjonarny gabinet powinien mieć także dobre wyposażenie np. urządzenie do pomiaru składu i masy ciała.
  • Zapytaj przed wizytą, jaką uczelnię i studia skończył dany dietetyk. Jeśli jest to uczenia medyczna zapytaj czy może się pochwalić specjalizacją jaką jest dietetyka kliniczna – Poznań kształci doskonałych specjalistów w tej dziedzinie np. na Uniwersytecie Medycznym.
  • Dowiedz się czy dana osoba zajmuje się Twoim schorzeniem lub takimi zagadnieniami ja np. dieta eliminacyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *