prywatne przedszkole Warszawa
Edukacja

Jak wybrać dobre przedszkole?

Przedszkole to miejsce, w którym Twoja pociecha będzie spędzać większość dnia. Warto więc, by placówka ta odpowiadała dziecku pod każdym względem.

Przede wszystkim liczy się lokalizacja, ale nie decyduj się na przedszkole tylko dlatego, że mieści się najbliżej Waszego miejsca zamieszkania. Ważne jest, by nie było położone zbyt daleko, bo uciążliwe mogą być do niego dojazdy i powroty natomiast nie może to być jedyny argument. Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu prywatne przedszkole Warszawa i zapoznaj się z ofertami wszystkich placówek z Twojej dzielnicy.

Istotna jest kadra pedagogiczna, wybór zajęć dodatkowych, kuchnia i wyposażenie sali. Twoja uwaga powinna skupić się też na metodzie wychowawczej i edukacyjnej, jaka prowadzona jest w danym przedszkoli oraz na jakości placu zabaw. Dziecko ma być w przedszkolu bezpieczne i czuć się w nim niemal jak u siebie w domu ? pamiętaj, że będzie tam spędzać większość dnia.

Dobrym rozwiązaniem jest uczęszczanie na dni otwarte, takie organizują najlepsze przedszkola. To świetny moment, by poznać placówkę, dokładnie obejrzeć obiekt, porozmawiać z ?ciociami?. Na wizytę wybierz się z dzieckiem, niech i ono oceni przyjazność tego miejsca. Dobre przedszkole ma być przede wszystkim odpowiednie dla malucha.

Liczą się też pierwsze dni adaptacyjne ? wybieraj tylko spośród tych placówek, które takowe w ogóle organizuję. Dziecko musi mieć kilka dni, by oswoić się z nowym miejscem. Pamiętaj, że czasem adaptacja może trwać nawet kilka miesięcy a zadaniem twoim i kadry pedagogicznej przedszkola jest stworzenie jak najlepszych warunków ku temu, by dziecko zniosło ja jak najbardziej łagodnie.

Zobacz także:Czy posłać dziecko do żłobka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *