główny księgowy
Biznes i finanse

Jak zostać głównym księgowym?

Aby móc cieszyć się tytułem głównego księgowego, należy uprzednio uzyskać odpowiedni certyfikat. By takowy posiadać, trzeba z kolei przejść przez szereg procedur i spełniać określone warunki.

Przede wszystkim, liczy się co najmniej 3-letnia praktyka w księgowości. Chętni, mogą znaleźć odpowiednią pracę wpisując na przykład w wyszukiwarkę hasło typu ?rachunkowość olsztyn? czy podając jakiekolwiek inne miasto.

Samo doświadczenie jednak nie wystarczy. Główny księgowy musi posiadać też wykształcenie wyższe, w stopniu magisterskim. Studia muszą przebiegać na kierunku ?Rachunkowość? bądź innym, który nawiązuje do kierunków ekonomicznych. Jeśli studia nie przebiegały na takich kierunkach to koniecznym jest ukończenie rocznych studiów podyplomowych na tym odpowiednim.

Księgowy nie może być karany, do wniosku o uzyskanie certyfikatu głównego księgowego dołącza się również zaświadczenie potwierdzające niekaralność. Komplet niezbędnych dokumentów należy złożyć do Departamentu Rachunkowości Ministerstwa Finansów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *