membrana wstępnego krycia
Dom i ogród

Ocieplenie nakrokwiowe – kiedy się przydaje?

Zanim zdecydujesz się na budowę domu lub stworzenie pokrycia dachowego, koniecznie odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz stworzyć pokoje mieszkalne na poddaszu. Jeśli tak, koniecznie dowiedz się, czym jest membrana wstępnego krycia oraz w jaki sposób można ją zastosować. Tego typu materiały pozwalają na ochronę poddasza przed podwiewanym przez powietrze deszczem i śniegiem, ale także zmiennymi temperaturami.

Ciekawą opcją jest także ocieplenie nakrokwiowe. To ciekawa forma zabezpieczania szkieletu całego dachu tak, aby jednocześnie wyeksponować krokwie i inne elementy konstrukcyjne. Ocieplenie zrealizowane w ten sposób daje nie tylko niesamowite efekty wizualne, ale także zapewnia wysoki komfort mieszkania na poddaszu. Można śmiało powiedzieć, że ocieplenie nakrokwiowe to prosty sposób na zbudowanie ciepłego i w 100% szczelnego poszycia dachowego.

Membrana wstępnego krycia – kiedy należy ją zastosować?

Jeśli chodzi o produkt, jakim jest membrana wstępnego krycia, warto dodać, iż jej stosowanie ma na celu kompletne uszczelnienie poszycia dachowego. Doskonałą opcją są tzw. folie paroprzepuszczalne, które pozwalają na przedostawanie się pary wodnej z wnętrza pomieszczeń na zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że membrana wstępnego krycia spełnia swoje zadanie tylko wtedy, kiedy cała konstrukcja dachu będzie właściwie przygotowana. Co to oznacza? Otóż wymagana jest przestrzeń wentylacyjna pomiędzy kontrłatami a membraną. To uniemożliwia skraplaniu się wody, podciekaniu jej pod warstwę termoizolacyjną, a finalnie przekłada się na trwałość poszycia dachowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *