węgiel kamienny ekogroszek
Dom i ogród

Dlaczego warto kupić ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo stałe, które jest produkowane z węgla kamiennego i ma postać drobnych granulek, stąd jego nazwa. Dzięki specjalnym kotłom możliwe jest wytwarzanie energii cieplnej z jego wykorzystaniem. Ze względu na wysoką kaloryczność ekogroszek jest niezwykle wydajny, dlatego produkt ten popularnym źródłem ogrzewania. Zapotrzebowanie na ekogroszek jest niezwykle duże. Bowiem posiada on niską zawartość wody, siarki i substancji niepalnych.

Węgiel kamienny – ekogroszek to bardziej zrównoważony sposób na ogrzanie domu

Ekogroszek wysokoenergetyczny pochodzi z bardzo dobrej kopalni. Charakteryzuje się on wysokim udziałem frakcji grubej, zerową spiekalnością oraz wysoką wartością opałową, co gwarantuje wysokie temperatury i wysoką wydajność tego rodzaju paliwa nawet przy oszczędnym dozowaniu. Niska zawartość popiołu i siarki zapewnia bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych. Standardowy ekogroszek zalecany jest do małych i średnich kotłów o mocy 15-24kW.

Czy ekogroszek nadaje się do podajników automatycznych do kotłów?

Chcesz nieco zaoszczędzić? Wybierz tani ekogroszek z dostawą np. marki OPIEKO. Ten ze względu na idealny granulat pod względem rozmiaru doskonale nadaje się do automatycznych podajników do pieców. Dzięki temu sprawisz, że ogrzewanie domu będzie praktycznie odbywać się bez Twojego udziału. Postaw na jakość i kup węgiel kamienny – ekogroszek, który nie zatruwa środowiska naturalnego i jest wysoce energetyczny, co daje świetne efekty podczas ogrzewania każdego pomieszczenia w domu lub innej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *