bezpieczna jazda
Motoryzacja

Bezpieczna jazda w złych warunkach atmosferycznych

Ulewne deszcze czy silne opady śniegu niejednokrotnie mogłyby uniemożliwiać komfortową jazdę samochodem. By temu zapobiec montuje się odpowiednie wycieraczki. To właśnie dzięki nim możliwa jest jazda przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, przednia szyba zostaje oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń.

Najważniejsza jest bezpieczna jazda i nie ulega to absolutnie żadnej wątpliwości. Wycieraczki do ciężarówek czy aut osobowych są koniecznością a ich brak czy niesprawne działanie może być powodem do uzyskania mandatu.

 

stacja kontroli pojazdow warszawa mokotow
Stacja kontroli pojazdów Warszawa Mokotów – SKP POLECZKI 11 WARSZAWA

 

Wycieraczki są obowiązkowym elementem bez względu na pogodę. Dzięki nim możliwe jest umycie przedniej szyby a tym samym, poprawienie widoczności. W złych warunkach atmosferycznych, wycieraczki ściągają nadmiar wody czy śniegu.

Trzeba jednak pamiętać, by ten element wyposażenia pojazdu był dobrany odpowiednio. Nie warto patrzeć na cenę bowiem w tym przypadku akurat to jakość jest najważniejsza. Wycieraczki należy wymieniać średnio raz w roku ? ulegają one przecież zużyciu. Wycieraczki, by właściwie pełniły swoją rolę, muszą być dopasowane idealnie, mają przylegać do szyby, być odpowiednio długie tak, by objąć całą szybę.

Na rynku jest wiele modeli wycieraczek, dostępne są te klasyczne jak i płaskie, które nadają się bardziej w przypadku szyb wypukłych. Najlepsze modele znaleźć można w punktach z akcesoriami samochodowymi, nierzadko znaleźć je można również na stacjach benzynowych. Najlepiej, jeśli wycieraczki będą dobierane indywidualnie, na miejscu, bo wtedy można je doskonale dopasować do szyby auta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *